Talisman aneb proměna Zaca Efrona z puberťáka v chlapa

Film pojednává o neuvěřitelné cestě k ženě z obrázku, co na válečné v misi v Iráku najde seržant Logan Thibault v podání Zaca Efrona. Je zajímavé sledovat, jak se tento herec vyvinul. Všichni si jej pamatujeme jako typického teenagera a lamače dívčích srdcí z filmů jako jsou Muzikál na střední nebo Znovu 17. Zde ukázal, že dospěl a že dokáže ztvárnit také dramatické role. I když tento snímek je spíše romantického podání. Seržant totiž ženu samozřejmě najde – a rozvine se mezi nimi románek. Jak to všechno dopadne?

Film na motivy knižní předlohy

Tento film natočil režisér Scott Hicks na motivy knihy od Nicolase Sparkse, co nesla stejné jméno jako film v originále – The Lucky One. Nebyl to ale první film, který je na motivy knih tohoto slavného spisovatele natočen. Je to dokonce v řadě sedmý film na motivy těchto knih. Jedno ale mají tyto snímky společné. Všechny mají na plakátech obraz muže, který drží obličej dívky a chce ji políbit.

Filmový dům

Fanoušci filmů na motivy knih Nicolase Sparkse si jistě všimli, že dům, ve kterém Beth žije, již někde viděli. A nespletli se. Je to totiž ten samý dům, kde žije Tuck je filmu The Best Of Me – u nás vysílaný pod názvem Co s láskou.

Hlavní hrdinové a kde se natáčelo?

Jak již bylo zmíněno, v hlavní roli zazářil Zac Efron, který právě kvůli této roli musel přibrat 10 kilogramů svalové hmoty. A to se mu povedlo! Role byla ale psána přímo na tělo Ryanu Goslingovi. Co myslíte, povedlo se to Zacovi lépe, nebo byste viděli právě raději Ryana Goslinga? Zato výkon Taylor Schilling, tajemné ženy z obrázku, byl oceněn – a porazila i herečku Katie Cassidy a Abbie Cornish za výkon v hlavní ženské roli. Natáčelo se v Mandisonville v Louisianě a církevní scény byly natočeny v Abita Springs – také v Louisianě.

Jak se vám snímek líbil?

Zdroje: imdb.com

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu