Tak tohle se vážně nepovedlo. Vánoční filmy a pohádky, kterým se raději vyhněte obloukem

O Vánocích sledujeme s velkou oblibou filmy a pohádky, které nám připomínají kouzlo a atmosféru Vánoc. Ne všechny filmy ale i pohádky se vždycky povedou. Kterým se tedy raději o svátcích vyhnout, abyste si skvělou náladu nepokazili?

Rolničky, kam se podíváš

Arnold Schwarzenegger v roli tatínka, který se vydává napříč vánočnímu shonu a šílenství sehnat pro svého synka vysněnou hračku Turbomana. Akční komedie laděná do vánoční atmosféry s největším akčním hrdinou v hlavní roli, tak tohle prosím vážně ne. Z filmu totiž ani ta vánoční atmosféra nijak zvlášť nečiší, spíše jakoby nám tvůrci chtěli říct, že lásku a obdiv dětí si můžeme získat jen tou nejlepší hračkou. A to nakonec vznikla ještě dvojka, tam už sice Arnolda nenajdeme, ale film stojí také za starou Belu.

Vánoční skřítek

Vánoční komedie pocházející z roku 2003 není zas tak špatná, určitě bychom se u ní mohli i od srdce zasmát, ovšem kdo film viděl, musel být zklamaný z obsazení Willa Ferrella do hlavní role. Příběh má jistý potenciál, který by mohl i zaujmout. Osiřelý klučina, který vleze Santovi do pytle s dárky a je pak vychováván jako vánoční skřítek na Severním pólu se po třiceti letech vydává do světa lidí hledat svého skutečného otce. Asi si dokážete představit, jak se asi muži, který si myslí, že je skřítek, povede. Přesto ale Will Farrell v roli moc dobře nepůsobí a z filmu je tak vánoční katastrofa.

Svalnatý Santa Claus

Roli svalnatého Santy si zahrál Hulk Hogan – a to už mluví samo za sebe. Zápletka filmu je úplně mimo mísu a výkony herců také. Že je Santa úchyl, to už jsme překousli v jiné komedii, která se alespoň trošku na rozdíl od tohoto filmu povedla. Svalnatý boháč se uhodí do hlavy, probudí se v Santově kostýmu a myslí si, že jím skutečně je. No zkrátka kravina každým coulem. Zbytečný film, u kterého strávíte zbytečný čas.

Kouzelník Žito

Ani naše české pohádky nejsou vždycky úplně top nejlepší, ale Kouzelník Žito je dno českých pohádek a to si vážně nezasloužíme. Loňské Vánoce měla tato pohádka premiéru a nedočkala se obecně vůbec dobré kritiky. Ani hlavní herci to nezachrání, Anna Kadeřávková v roli princezny a Denis Šafařík jako nalezenec Žito se s pohádkou vůbec nesžili a ani příběh diváka příliš neupoutá.

Zkrátka se všechno vždycky nepodaří.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu