Stážista: Skvělá komedie, kterou má rád i Quentin Tarantino

Když se spojí takové herecké hvězdy, jako jsou Robert De Niro a Anne Hathaway s režisérkou a scenáristkou Nancy Meyers, která stojí za snímky, jako jsou Po čem ženy touží či Prázdniny, nemůže vzniknout špatný film. Snímek Stážista, který vás pobaví i donutí k zamyšlení, je toho skvělým důkazem.

Základní zápletka

Ben Whittaker je sedmdesátiletý vdovec, který si svůj důchod zrovna neužívá. Dostane ale skvělý nápad vrátit se do pracovního procesu tím, že přijme stáž v jedné společnosti, která se zabývá módou. Jeho šéfovou se stává tak Jules Ostinová, mladá a krásná zakladatelka a generální ředitelka módního webu, která by mohla být jeho dcerou. Přes počáteční neshody si brzy oba dva uvědomí, že si své životy mohou navzájem v mnohém obohatit. Mimochodem role Jules byla původně nabídnuta Reese Witherspoon, ale ta ji odmítla. Role Bena byla údajně nabídnuta i Jacku Nicholsonovi.

Ďábel nosí Pradu

Pro Anne Hathaway se nejednalo o první snímek z módního prostředí, o devět let dříve si zahrála s Meryl Streepovou v úspěšném snímku Ďábel nosí Pradu. Zde ale nebyla v roli ředitelky, ale naopak stážistky. Tím podobnost mezi oběma filmy nekončí. V tomto filmu Ben v podání Roberta De Niro navštěvoval Northwestern College, což je stejná vysoká škola, na kterou chodila postava Anne Hathaway ve filmu Ďábel nosí Pradu.

Obleky a paruka

Ben je vždy velmi elegantní a kultivovaný. Ve filmu tak Roberta De Nira vidíme stále oblečeného v obleku. Výjimkou je pouze scéna v oblečení na tai chi, v pyžamu a županu. To Anne Hathaway ve filmu vystřídá celou řadu rozmanitého oblečení, možná by vás ale při pohledu na herečku nenapadlo, že má na sobě paruku. V době natáčení totiž měla Anne Hathaway krátké vlasy a pro roli byly třeba dlouhé.

Robert De Niro a Rene Russo

Ve filmu se Ben spřátelí s masérkou v podání Rene Russo. Snímek Stážista byl už třetí spolupráci obou herců, předtím se společně objevili například ve filmech Dobrodružství Rockyho a Bullwinkla a Showtime. Mimochodem tento snímek, jak přiznal v jednom rozhovoru, je i jedním z nejoblíbenějších filmů hvězdného režiséra Quentina Tarantino.

Zdroj: movienco.co.uk, csfd.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu