Spider – Man se vrací do kin a v novém filmu se podívá i do České republiky

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Spider-Man (zdroj foto: http://collider.com)

Fandíte komiksům a zajímá vás, jak bude vypadat nový snímek o pavoučím muži, který se tentokrát vydá na prázdniny se svými přáteli do Evropy? Pak určitě vyrazte v červenci do kina na premiéru filmu Spider – Man: Daleko od domova. Peter Parker se během svého výletu podívá i do Prahy a Plzně.


O čem nový příběh bude?

Spider – Man: Daleko od domova je pokračováním filmové série Spider – Man: Homecoming. Pavoučí muž Peter Parker se v něm vydá se svými přáteli Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Peter si chtěl jen užít trochu volna a nechat tak na pár týdnů svého super hrdinství jenže to se mu samozřejmě nepovede. Jeho plány na klidný výlet mu zkříží agent Nick Fury. Ten chce po Peterovi, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. A to by nebyl starý dobrý Spiderman, kdyby mu s tím nepomohl, takže o zábavu bude i tentokrát postaráno v akčním stylu.

Film plný hvězdných jmen

V roli Petera Parkera se opět objeví Tom Holland. Po jeho boku se vrací i další staří známí – Michael Keaton, Zendaya, Marisa Tomeiová, Jacob Balaton a Samuel L. Jackson. Novým přírůstkem ve filmu bude další hvězda Jake Gyllenhaal, který se objeví v roli hlavního záporáka filmu – jako Mysterio. Snímek je už 23. filmem série Marvel Cinematic Universe. Režíroval ho Jon Watts a natočený byl na motivy komiksů z vydavatelství Marvel Comics o superhrdinovi Spidermanovi.

Film opět slibuje skvělou podívanou, která zajisté nadchne nejen všechny komiksové fanoušky, ale i širokou veřejnost. U nás má premiéru 4. července – vyrazte do kina přesvědčit se sami, jak se Spidermanovi bude dařit tentokrát.

Natáčelo se i u nás

Jelikož tentokrát Spiderman cestuje Evropou, podařilo se mu zavítat i k nám do České republiky. Film se konkrétně natáčel v Praze a Plzni pod krycím názvem Bosco. Natáčelo se převážně v noci a končilo se brzy ráno. Ve filmu se objeví spousta českých komparzistů.

V Praze se natáčelo konkrétně v Divadle na Vinohradech, v Opeře, v Obecním domě, hotelu Carlo IV., na Karlově mostě, na Kampě, u Rudolfina a na Radnických schodech. Dále v pivovaru v Kostelci nad Černými lesy a v Liberci na náměstí Edvarda Beneše. Z nadačního fondu Praha zaplatilo město 5 milionů korun Marvelu za propagaci města – kdo by se nechtěl podívat na místa, kde se natáčel slavný film, že?

O kvalitě filmu si musí každý filmový nadšenec udělat obrázek sám, ale každopádně pokud vám je Spiderman a jeho dobrodružství blízké, určitě se i tentokrát nudit nebudete.

 

Autor: Karel M.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat