Sestra v akci: Věděli jste, že Whoopi Goldbergová původně ve filmu hrát vůbec neměla?

Když se řekne Whoopi Goldbergová, automaticky se většině lidí vybaví film Sestra v akci, a když se řekne Sestra v akci, automaticky se nám v mysli objeví právě herečka Whoopi Goldbergová, která v americké komedii naprosto zazářila. Role zpěvačky, která předstírá, že je jeptiška, působí, že jí byla ušita na míru. To ale není pravda. Původně se v hlavní roli totiž objevit neměla.

Whoopy místo Bette a Deloris místo Terri

Producenti původně pro hlavní roli Deloris Van Cartierové neboli sestry Marie Clarence vybrali americkou zpěvačku a herečku Bette Midlerovou. Ta ale roli odmítla, neboť se obávala, že její fanoušci by ji v roli poněkud bláznivé jeptišky nechtěli vidět. Později svého rozhodnutí litovala, neboť film zaznamenal fenomenální celosvětový úspěch. Mimochodem na žádost Whoopi pak bylo dokonce změněno i jméno hlavní postavy, které mělo původně znít Terri Van Cartierová. Whoopi ale vždy toužila po tom, hrát postavu jménem Deloris, a tvůrci jí vyhověli.

Inspirace skutečným příběhem

Postava Deloris byla volně inspirována skutečným příběhem Dolores Hurtové. Ta byla v padesátých a šedesátých letech slavnou herečkou a zpěvačkou, objevila se například po boku Elvise Presleyho. Ve dvaceti čtyřech letech se ale rozhodla filmový svět opustit a vstoupit do kláštera. Scénárista Paul Rudnick ji před začátkem natáčení navštívil a scénář s ní konzultoval.

Kde se nacházel klášter?

Zatímco Whoopi opravdu zpívala všechny písně ve filmu sama, herečka Wendy Makkana, která ztvárnila sestru Mary Roberts, zpívat odmítla. Ve filmu tak slyšíme hlas vokalistky Andrey Robinsonová. Film se odehrával i natáčel v San Franciscu. Nicméně katolický ženský klášter se ve skutečnosti nenacházel v jeho chudinské části jako ve filmu, ale naopak v jejím mnohem lépe situovaném sousedství. Aby záběry působily realisticky, nechali tvůrci například okolní ulice pokrýt odpadky a umístit na ně i nejrůznější opuštěná auta.

Zdroj: londontheatredirect.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu