Rychle a zběsile 5: Vin Diesel se svěřil s tím, jak se do filmu dostal Dwayne Johnson

Již páté pokračování oblíbeného filmu Rychle a zběsile vás zavede opět mezi neskutečně rychlá auta a vrnící výkonné motory do brazilského Ria de Janeira. Brian a Dom budou bojovat proti zločinu, kdy uprchlý vězeň a policista, co mu z vězení pomohl, chtějí ukrást 100 milionů dolarů z policejního sejfu. Nebylo by to Rychle a zběsile, kdyby hlavní roli v této kriminální zápletce nehrála auta – a nepomohla hlavním hrdinům přežít.

Co ve scénáři nebylo?

Když tým ukradne čtyři policejní vozy Dodge Charger, aby s nimi jeli závody, rozsvítí se na jednom z aut policejní světla. Tohle ale ve scénáři rozhodně nebylo. Jednalo se prostě o poruchu na jednom z aut. Scénáristům se to ale tak líbilo, že tento „omyl“ ve filmu nechali.

Pravá SPZ?

Vzpomínáte si na černé Mitsubishu Pajero? Zatímco všechna ostatní auta mají vymyšlené poznávací značky, SPZ tohoto luxusního vozu – LLE 6282 – je opravdová. V reálu ji totiž eviduje brazilská národní policie jako SPZ právě černého Mitsubishi Pajero Sport HPE, které někdo jejímu majiteli ukradl.

Policie a luxusní auta?

Policejní jednotka v Riu nikdy neřídila Dodge Chargers, ani žádný z dalších modelů zobrazených ve filmu. Ve skutečnosti v době, kdy byl film natočen, byly vozy, které policie v Riu de Janeiro skutečně používala při cestách, Volkswagen Golf, Chevrolet S10, Chevrolet Blazer, Chevrolet Astra Sedan, Renault (Dacia) Logan, Renault Mégane a Renault (Dacia) Sandero.

Tommy Lee Jones jako agent Hobbs?

Role agenta Hobbse (Dwayne Johnson) byla původně koncipována pro herce Tommy Lee Jonese. Podle Vina Diesela byl Dwayne Johnson přiveden do filmu až po nápadu jedné z fanynek, dívky jménem Jan Kelly. Ta navrhla, že by chtěla vidět Dwayna Johnsona a Vina Diesela hrát pohromadě. Nebyla jediná, koho tato myšlenka nadchla – a tak byl osloven Dwayne Johnson, který na nic nečekal a okamžitě na tuto nabídku kývl.

Scénáristé mysleli úplně na všechno

Všímavý divák pozná i ty nejmenší nesrovnalosti mezi tímto pokračováním a předchozími díly. Toho jsou si scénáristé vědomi, a tak opravdu neponechali nic náhodě a pečlivě pracovali na každém detailu. Například na Vincově pravé ruce, jejíž detailní záběr jste mohli vidět v loupeži ve vlaku, jste si jistě všimli velké jizvy. Ta byla způsobena při pokusu o krádež kamionu v prvním díle – a nesměla tak na jeho ruce chybět ani teď.

Která postava je vám nejsympatičtější?

Zdroje: imdb.com | foto: Universal Pictures

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu