Ro(c)k podvraťáků aneb jak se ve skutečnosti jmenuje pes Václava Postráneckého?

Po dvou hodně úspěšných filmech – Snowborďáci a Rafťáci – vznikl v roce 2006 film Ro(c)k podvraťáků, který už se ale bohužel takové popularitě netěšil. Film Karla Janáka nás zavede do prostředí černé mafie, a i přes snahu tvůrců navázat na předchozí komedie, je tento počin úplně jiný.

Jediné, co je spojuje, jsou hlavní hrdinové Vojta Kotek a Jiří Mádl. Na rozdíl od předchozích počinů je tento film, i přes fakt, že se jedná o černou komedii, propleten kriminálními a akčními prvky, což pro teenagery, kteří se na tento snímek těšili, určitě znamenalo určité zklamání.

Václav Postránecký jako mafián

Je pravdou, že tento herec dokáže zahrát úplně všechno. Ale jako mafiána jsme si ho až do natáčení tohoto snímku nedovedli představit. Nicméně

, všechny přesvědčil, že není jenom kladný herec, ale i role mafiána se zhostil na výbornou. Nepohodlné a nepotřebné osoby dokázal „uklidit“ rychlostí blesku a všichni se ho báli. Jediný, koho měl opravdu rád, byla akorát jeho pes John.

Filmový pes John

Ve skutečnosti se tento pejsek ale jmenuje Alf. Natáčení s ním také nebylo jednoduché, protože měl svoji hlavu. Když mu začali herci lézt na nervy, dokázal to dát dostatečně najevo. Proto byl natáčení přítomen také jeho páníček, který jej vždy, když se mu něco nelíbilo, vzal na procházku do parku, kde pejsek nadšeně proháněl veverky. Po návratu byl zase poslušný a připravený na pokyny Karla Janáka.

Kde se natáčelo?

Honosné sídlo mafiánské bosse Salingera (Václav Postránecký) je ve skutečnosti hotel Kotěra v Ratboři. Tvůrci si toto místo skutečně oblíbili, a dokonce zde oslavili narozeniny kameramana Martina Šáchy. Toto poklidné místo najednou opravdu ožilo, když se po jediné silnici, kterou v této malé vesničce najdete, začala prohánět naleštěná auta a vysedali z nich na první pohled nebezpeční mafiáni. To bylo ve vesničce najednou pozdvižení!  Dále se natáčelo také v Kladně a v Kolíně.

Mohli jste si všimnout, že vznikla i stejnojmenná kniha a počítačová hra – nicméně ani tyto dva počiny se netěšily přílišné odezvě.

Zdroj: Falcon, TV Nova, csfd.cz, dokina.tiscali.cz

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu