Recenze: Westworld. Konečně jsme se dočkali třetí řady seriálu. Jaká je?

Televizní seriál od HBO Westworld uhranul svou první řadou řadu diváky již v roce 2016. Na druhou řadu jsme si museli dva roky počkat, premiéry se dočkala v roce 2018, a po dalších dvou letech spatřila světlo světa i jeho třetí řada. Předlohou seriálu se stal stejnojmenný film z roku 1973, za jehož vznikem stál uznávaný filmař spisovatel Michael Crichton.

Originální scifi western

Westworld je pozoruhodný svět, který vás naprosto dostane. Tento dramatický seriál z produkce HBO představuje úplně jiný svět, ve kterém se blízká budoucnost prolíná s minulostí a navíc, kde se každá lidská touha dá předem splnit. První řada měla celosvětově obrovský úspěch. Když už se fanoušci dočkali konečně po dlouhých dvou letech vytouženého pokračování, ne každý jej přijal s nadšením.

I když druhá řada nebyla pro mnohé tak skvělá, jako ta první a mnoho věcí se v seriálu změnilo, a ne vždy k úplně lepšímu, o fanoušky to seriál rozhodně nepřipravilo. Ba naopak, další dva roky se všichni těšili na to, co přinese řada třetí. A ta je konečně také na světě.

Povedla se

Třetí řada seriálu byla spuštěna 15. března, a po prvním zhlédnutí je jasné, že třetí řada se tvůrcům zase povedla. Komu se tak nelíbila druhá řada, určitě si teď spraví chuť. Westworld totiž patří k těm seriálům, které jsou neotřelé, originální a představují něco, co se v televizi jen tak nevidí. Není tedy divu, že roli v seriálu přijal i slavný Anthony Hopkins nebo Ed Harris.

HODNOCENÍ
SFDB: 8.1/10, redaktor: 7.4/10

Pokud máte teď hodně času nazbyt, určitě si seriál pusťte. Nebudete litovat.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu