Recenze: Tenkrát v Hollywoodu, Tarantino samozřejmě nezklamal

V pořadí devátý film slavného režiséra Quentina Tarantina se odehrává v roce 1969 a děj se točí kolem westernového herce Ricka Daltona, kterého si zahrál Leonardo DiCaprio, jeho kaskadéra Cliffa Bootha, kterého hraje Brad Pitt a slavné herečky se smutným osudem Sharon Tate, tu si zahrála mladá hvězda Margot Robbie. Film je jedním z nejočekávanějších novinek tohoto roku, vyplatí se tedy na něj vyrazit do kina?


Režisérova pocta šedesátým a sedmdesátým letům

Quentin Tarantino již mnohokrát dopředu avizoval, že film Tenkrát v Hollywoodu bude pro něj hodně osobní, a že ho pojal jako jakousi poctu šedesátým a sedmdesátým letům. Ve filmu tedy sice moc času nezbývá na typickou zábavu, na kterou jsem u Tarantina zvyklí, za to se jako vždy můžete těšit na skvělou plejádu hvězdných herců, kteří ze sebe na place vydali maximum.

Snímek je dokonale zahraný i natočený a z kina tak zklamaní určitě nepůjdete. I když jsem možná jako velký fanoušek Tarantina čekala trošku víc, určitě nelituju času stráveného v kinosále. Film je totiž maličko jiný, než ty ostatní. Od Tarantina jsme se tak konečně dočkali osobního a citlivého filmu, který dokonale mixuje realitu s fikcí.

Příběh s tragickým koncem

Quentina Tarantina máme všichni spojeného především s brutálním násilím, litry vycákané krve a nevhodnými vulgarismy. Ani tentokrát sice o nic z toho nepřijdeme, ale tak trošku jinak. Všechno z toho, co se ve filmu objeví, má své opodstatnění a do snímku se to vyloženě hodí.

Ústřední myšlenkou filmu není jen osud stárnoucí hollywoodské hvězdy, ale i tragédie, kterou pro celý svět a nejen ten umělecký znamenala brutální vražda těhotné herečky Sharon Tate a jejích přátel rukou šílených fanatiků ze sekty Charlese Mansona.

Režisér dále pracuje s tím, co pro všechny lidi a především pro hereččina manžela, režiséra Romana Polanského tato hrůzná událost znamenala. Sharon byla v osmém měsíci těhotenství a vrahy dokonce prosila, aby ji nechali porodit a pak ji teprve zabili. Zemřela ale ona i její nenarozené dítě a celá společnost byla tehdy zděšená. Režisér ve filmu počítá s tím, že okolnosti této události divák zná.

Do kina určitě vyrazte

I když se může zdát, že nejde o klasickou „Tarantinovku“, děj je svým zpracováním hodně srovnávám s filmem Pulp Fiction. Ani tentokrát nechybí výrazné skoky v čase nebo využití vypravěčova hlasu k dokreslení scén. Skvěle to tak dotváří detaily filmu a zápletky jsou dokonale podtrhnuty. Každý si musí obrázek na film udělat sám podle sebe, ale za mě určitě doporučuji, i když je možná lepší dopředu neočekávat příliš. Ušetříte se případného zklamání. On je film opravdu tak trošku jiný, než byste u Tarantina asi očekávali.

Hvězdná trojka hlavních postav byla skvělá volba, všichni herci do toho skutečně viditelně dali kus sebe.

 

Autor: Vlastimil V.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 19 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 19 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 25 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 19 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 25 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 19 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 25 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 19 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 25 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 25 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.