Realita přenesená na obrazovky – tyhle životopisné filmy by měl vidět každý

Přidat na Seznam.cz

Životopisné filmy popisují osudy a příběhy lidí, kteří se něčím zajímavým, zvláštním, veselým nebo smutným zapsali do našich dějin. Sledovat to, co se ve skutečnosti stalo, nás prostě baví. Které životopisné filmy nás chytnou za srdce tak, že je budeme muset vidět znovu?


Králova řeč (2010)

Film, který předčil všechna očekávání a sbíral jednu cenu za druhou. Mimo jiné si odnesl i čtyři sošky prestižního Oscara – za nejlepší film, za nejlepší mužský herecky výkon v hlavní roli pro Colina Firtha, pro nejlepšího režiséra, kterým byl Tom Hooper a za nejlepší původní scénář – a to už je slušná sbírka. Film popisuje události u britského královského dvora v době nečekané korunovace krále Jiřího IV. Ten trpěl celý život vadou řeči a držel se tak spíše v ústraní. Po korunovaci se jeho žena rozhodla s tím něco udělat a vzala ho k logopedovi – zvláštnímu a poněkud excentrickému chlapíkovi, který ale věděl, co dělá. Mezi ním a králem tak vzniklo velmi silné pouto a přátelství.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Mezi nejlepšími životopisnými filmy nesmí chybět alespoň jeden skutečný a dojemný příběh z druhé světové války – přesto, že tahle událost byla na zajímavé a smutné lidské osudy bohatá, jeden příběh přece jen trčel z řady a je tak málo pochopitelné, že se opravdu stal. Melu Gibsonovi se podařilo natočit úchvatné a strhující dílo, které budete chtít vidět znovu a znovu.

Film posbíral dvě sošky Oscara – nejlepší zvuk a střih, a navíc v dalších čtyřech kategoriích byl nominován. Až neuvěřitelný příběh obyčejného mladého amerického vojáka Desmonda Dosse, který pro svou víru odmítl v bojích nosit zbraň, a přesto chtěl pomáhat jako zdravotník. Svou urputností a odvahou si vydobyl právo zůstat v bojové jednotce a v jedné z nejkrvavějších bitev  – bitvě o Okinawu dokázal nemožné. I když nikdy nevystřelil, podařilo se mu zachránit 75 mužů a dostat je do bezpečí.

Rivalové (2013)

Je to nedávno, co nás navždy opustil jeden z nejlepších jezdců formule 1 – Niki Lauda. Fantastický film Rivalové vypráví skutečný příběh dvou odvěkých soupeřů a naprosto odlišných lidských osobností se stejným cílem – Jamese Hunta a právě Nikiho Laudy. Film, při kterém vám bude adrenalin proudit v žilách nastíní, jak vypadaly jejich první krůčky ke slávě, jakými byli soupeři na trati i v osobním životě a přesto k sobě měli úctu a byli si navzájem vzory. Jenže nejlepší může být jen jeden a pak přijde jedna velká hrozivá nehoda – rivalita je vede ke stále riskantnější výkonům.

Pokud jste filmy ještě neviděli – určitě to napravte. Stojí to za to.

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.