Proč si Nicole Kidman k sobě přála jedině Hugha Jackmana při natáčení válečného dramatu Austrálie?

Ve snímku se přesuneme do Austrálie, která je stejně jako celý svět uprostřed Druhé světové války. Bohatá anglická aristokratka, Lady Sarah Ashleyová zdědí po svém zesnulém muži rozsáhlou farmu v drsné přírodě Austrálie, a rozhodne se vzdát všeho, aby ji zachránila.

K tomu ale potřebuje drsného honáka. Začíná zuřit válka a přehnat stádo dobytka přes nehostinnou krajinu nebude vůbec snadné, zvláště pak, když je zaměstnanců málo. Do dobrodružného příběhu navíc vstoupí láska, a to nejen k muži, ale i k malému australskému sirotkovi.

Obětavá Nicole Kidman

Slavná hollywoodská herečka Nicole Kidman ve filmu ztvárnila hlavní roli, a v jednom z rozhovorů přiznala, že na roli kývla ještě před tím, než si přečetla scénář. S režisérem Bazem Luhrmannem ji navíc pojí dlouholeté přátelství, režisér šel herečce dokonce na svatbě za svědka. Samotný režisér pojal film jako oslavu své rodné země, je totiž také Australan. Režisérovi navíc trvalo dlouhých sedm let, než svůj projekt naplno uskutečnil.

Herečka se do role obula naplno, a v rámci příprav na natáčení strávila dlouhé měsíce na kurzu jezdectví. Během jedné scény dokonce na koni omdlela, a to kvůli nesnesitelnému horku. V Austrálii tou dobou teploty dosahovaly až ke třiačtyřiceti stupňům. Štáb využil za celou dobu natáčení na 1500 divokých koní.

Chci tebe

Mužskou hlavní roli, charismatického, ale lehce hrubého honáka si zahrál Hugh Jackman. Herec v jednom z rozhovorů následně řekl, že Nicole Kidman chtěla, aby si roli zahrál právě on a nikdo jiný. Během párty na Super Bowlu mu řekla, aby ve filmu hrál. Herec nejprve namítal, že ještě ani neviděl scénář, na což mu herečka odpověděla, že ten vidět nepotřebuje, protože film režíruje Baz Luhrmann.

A tahle dvojice je spolu na plátně opravdu kouzelná. Snímek můžete shlédnout již dnes večer od 20:00 na Prima Max.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu