Případ mrtvého nebožtíka: Co má Milan Šteindler společného se svou rolí?

Ve snímku Případ mrtvého nebožtíka nechybí mnoho absurdních situací i přehnaných scén vycházejících z kriminálního žánru. Úkolem týmu kriminalistů a detektivů je vyšetření vraždy, která je na první pohled motivovaná pomstou. Plukovník Drátek (Miroslav Táborský) dává týmu vyšetřovatelů pouze týden na dopadení vraha.

Detektivní žánr jako základ pro komedii

Režisér filmu Miloslav Šmídmajer proslavil svou práci již ve snímku Probudím se včera. Nyní byl jeho úkol zaměřit se na klišé stejně postavených příběhů z kriminálního prostředí. Ve zpravodajství i v hlavním vysílacím čase diváci často vidí mrtvoly nebo kriminální příběhy. Tento fakt si vzal režisér jako záminku pro odlehčení celé kriminální scény a přidal do příběhu mnoho komediálních prvků i odlehčenou legraci.

V maskérně bylo při natáčení mnoho práce

Tým v maskérně měl napilno během natáčení několika scén. Herečka Petra Jungmanová si například musela zvyknout na nasazování speciálních kontaktních čoček, které byly nutné pro natáčení scény zhypnotizované postavy. Ty jsou v podobě spirály – a herečku učil jejich aplikaci zvukař, který měl své osobní zkušenosti.

Herec Ladislav Dostál, který si zahrál jednoho z členů zavražděné rodiny, si mohl také poprvé vyzkoušet dlouhodobou spolupráci maskérny. Připravit důvěryhodný průstřel hlavy totiž nezabere pět minut. Na čele mu v maskérně připravili aplikaci ze silikonu a barvy. Jeho filmový syn měl zabodnutý šíp v zádech a žena byla zapíchnuta vývrtkou do srdce.

Některé scény byly pro herce velmi náročné

Herec Arnošt Goldflam měl výrazný problém při natáčení scény na skládce, kde měl hrát mrtvého vysloužilého kriminalistu. Ačkoliv všechny ostatní scény bravurně ztvárnil, vlivem nedodržení časového plánu natáčení se nedokázal dostavit na tuto scénu ze skládky. Proto za něj producenti museli vybrat dubléra, kterého nakonec sehnala manželka herce. Roli mrtvoly si po důkladné práci v maskérně zahrál Filip Renč.

Milan Šteindler ve snímku Příběh mrtvého nebožtíka hrál patologa. Tato role by nebyla tolik náročná, kdyby neměla jeho filmová postava problém s pohledem na krev. Jelikož ale s tímto má problém i ve skutečném životě, bylo pro něj natáčení některých scén velmi náročné, zato autentické.

Film vás zaujme skvělým podáním i černým humorem, který perfektně vyváží kriminální žánr.

Zdroje: www.csfd.cz, www.blesk.cz, www.facebook.com

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu