Poražení: Působivý návrat do poválečného Německa prostřednictvím temného příběhu plného záhad

I v srpnu se na Netflixu objevilo mnoho zajímavých filmových a seriálových novinek. Jednou z těch seriálových jsou i Poražení, nový osmidílný německo-kanadský seriál, který se odehrává krátce po skončení druhé světové války v Berlíně. Kromě zajímavého příběhu se můžete těšit i na kvalitní herecké obsazení v podobě Taylora Kitsche, Michaela C. Halla, Sebastiana Kocha nebo Niny Hossové.

Pátrání po pohřešovaném bratrovi

Max McLaughlin, kterého ztvárňuje Taylor Kitsch, je americký policista, který v létě roku 1946 přijíždí do Berlína, aby tu pomohl vytvořit nový policejní sbor a zabránil násilné kriminalitě, která zachvátila město v chaotickém poválečném období. To ale není jediný důvod, proč se Max do Evropy vypravil. Tím pravým důvodem je totiž jeho bratr, který zde záhadně zmizel. Maxovým skutečným cílem je především zjistit pravdu o tom, co se vlastně stalo. Během pátrání po pohřešovaném bratrovi se seznamuje s bývalou univerzitní profesorkou Elsie Gartenovou, která se připojí k novému berlínskému policejnímu sboru a pomáhá mu nejen najít bratra, ale také ve snaze dopadnout místního krále zločinu, jehož hraje Sebastian Koch.

Natáčení překvapivě neprobíhalo v Německu, ale v Čechách

I když se seriál odehrává v poválečném Berlíně, natáčel se v Praze a na dalších místech České republiky. Natáčení probíhalo již v létě roku 2019. Pražský komplex Invalidovna byl přestavěn na židovskou nemocnici v německém hlavním městě, kde se odehrává jedna z akčních scén seriálu, k rekonstrukci ulic rozbombardovaného Berlína byl využit bývalý cukrovar. Kromě Prahy se natáčelo také v Kladně, Karlových Varech, Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem či v Doksech.

Neobvyklá změna ze strany zahraničních distributorů

Zajímavostí je, že původní osmidílný seriál s originálním názvem Shadowplay, byl následně zahraničními distributory přepracován z osmi na šest epizod a pro mezinárodní uvedení přejmenován na The Defeated. Netflix nicméně uvádí původní osmidílnou sérii.

Zdroj: cinematographe.it, praguereporter.com, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu