Pohádka Kouzla králů: hlavní představitel se hledal několik měsíců

Pohádky mají rádi všichni – a ty české patří mezi naprostou špičku. Proto možná režisér Zdeněk Zelenka hledal vhodného představitele hlavní role několik měsíců.

Snímek Kouzla králů je původně štědrovečerní pohádka, kde hlavní roli dostal Martin Kraus. Přesto byl až několikátý adept na tuto postavu. Režisér Zelenka si vybíral několik měsíců.  Pohádka se natáčela v nádherných exteriérech a herecké obsazení bylo přímo hvězdné, kritiky však nebyla vůbec dobře přijatá.

Režisér si vybíral dlouho hlavního představitele

V pohádce si hlavní roli zahrál Martin Kraus. Než ji však dostal, režisér Zdeněk Zelenka chtěl obsadit hned několik jiných kandidátů. Jenže někteří z nich neuměli jezdit na koni – a jiní zase neovládali umění šermu. Když už našel někoho, kdo ovládal obě tyto věci, vypadal zase špatně před kamerou. Zelenka nechtěl používat dubléra, a tak hledal další vhodné kandidáty. Až Martin Kraus splnil vše, co režisér požadoval.

Podmínkou bylo, aby Zelenka natočil veselou pohádku

Pohádka se natáčela hned na několika místech v České republice. Největší část se odehrávala na zámku Žleby, potom na hradě Kost a v Hoslovickém vodním mlýně. Nechala si ji natočit ČT1 – jako štědrovečerní pohádku. Jedinou její podmínkou bylo, že musí být veselá. Důvod byl jednoduchý. Rok před tím natočili smutnou pohádku a lidem se to nelíbilo. Zda režisér úkol splnil, můžete zjistit už dnes, protože tento snímek opakují na ČT1 od 20:10.

Nepřehlédněte: Co jste nevěděli o pohádce Korunní princ.

Kritika moc dobrá nebyla

Přesto ne všichni diváci byli pohádkou nadšení. Kritizovali špatné herecké výkony, velmi zmatený a celkově nepovedený příběh, který byl nudný. Přesto ne všichni byli kritikou odsouzení. Josef Abrahám a Libuše Šafránková si zahráli královskou dvojici, která měla svůj půvab. Tito dva herci jsou partneři také v osobním životě, a to je možná ten důvod, proč jim to spolu náramně slušelo také zde.

V této pohádce se také hodně zpívá, ale hlas Martina Krause byl nahrazen hlasem Jiřího Škorpíka. Představitelku Mariany, Petry Tenorové zpěvem nahradila Petra Páchová.

Autor: Lenka Svobodová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu