Oblíbený český herec a moderátor Jan Kraus. Kariéru začínal už jako dítě a daří se mu dodnes

Jan Kraus je dnes již více moderátorem a publicistou než hercem, ale právě jako dětský herec s kariérou začínal. Mnoho jeho rolí, které ztvárnil, patří dnes již k legendárním. Pamatujete si je ještě? Jeho humor, který předvádí ve svých show, máme rádi všichni.

Filmové dětství

Jan Kraus se objevoval ve filmech už jako malý a debutoval v roce 1966 v ne příliš známém snímku Dva tygři. Od té doby si však zahrál desítky zajímavých rolí. Mezi ty nejslavnější patří filmy Lišáci, Myšáci a Šibeničák, Spalovač mrtvol, Dívka na koštěti, Jak se budí princezny, Drahé tety a já, Černí baroni, Copak je to za vojáka – a z novějších filmů vytvořil skvělou roli zaneprázdněného otce ve filmech Gympl a Vejška.

Moderátor a bavič

U filmu ale herec nezůstal naplno, má totiž úžasný komediální talent. Ten se naplno projevil v jeho show Uvolněte se, prosím a Show Jana Krause. Jeho hosté se u něj na červeném gauči pěkně zapotí, ale především také pobaví. Vystupoval i v rozhlase – na Frekvenci 1 uváděl pořad Kraus a blondýna.

Netají se také svými názory a rád komentuje politické dění na české i světové scéně. Je upřímný a přímý, umí dělat legraci, a přitom je chytrý a velmi znalý. Proto si získal obdiv a úctu mnoha lidí v zemi.

Jan Kraus a soukromí

V soukromí herec žije už dlouhá léta se svou druhou ženou, herečkou Ivanou Chýlkovou. Jeho první ženou byla rovněž slavná herečka – Jana Krausová. Herec má dohromady čtyři syny. Jeden z nich, syn David, doprovází hudebně svého otce během jeho talk show.

Show Jana Krause se momentálně pravidelně vysílá na Primě.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu