Novinka od Netflixu Ztracené dívky. Drama natočené podle skutečných událostí si nenechejte ujít

Na Netflixu je od 13. března ke zhlédnutí nový film natočený podle skutečných událostí s názvem Ztracené dívky. Film měl premiéru na festivalu Sundance a konečně se ho tak dočkali i diváci. O čem film je a proč se na něj vlastně podívat?

Drama, co se opravdu stalo

Film natočila americká režisérka Liz Garbus, která doposud točila jen dokumentární filmy. V hraném celovečerním filmu tak jde o její debut. Tohle kriminální drama je natočené podle reálných událostí, které se staly mezi lety 2010 – 2011. Případ zavražděných prostitutek se dodnes nepodařilo vyřešit a pachatel je tak stále neznámý. Ve filmu se zoufalá matka snaží ze všech sil najít svou pohřešovanou dceru, a to ji zavede právě až k případu s prostitutkami.

Prvky dokumentu film má

Scénář filmu se hodně soustředí na příběh matky pohřešované dívky Marie. Ta už nevěří policii, která podle ní nedělá dost, a tak se rozhodne pátrat sama. Film tak místy částečně připomíná dokumentární drama. Hlavní roli ztvárnila herečka Amy Ryan, která podala velmi přesvědčivý a profesionální výkon. Právě ona je tahounem celého snímku a místy tak její herectví schová i slabší scénář.

Nebylo lepší natočit rovnou dokument?

Vzhledem k tomu, že sama režisérka snímku má s dokumenty zkušenosti – za ten o zpěvačce Nině Simone si dokonce vysloužila nominaci na Oscara, to vypadá, že se měla držet svého kopyta. Jako dokument by totiž celý projekt vypadal mnohem lépe, jako film je to totiž jen průměrná podívaná a tohle citlivé téma by rozhodně zasloužilo lepší zpracování.

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT