Nevěsta na útěku: Chemie mezi Richardem Gerem a Julií Roberts zafungovala i po letech

Už od premiéry filmu Pretty Woman v roce 1990 se fanoušci nemohli dočkat dalšího filmu, ve kterém si společně zahrají Julia Roberts a Richard Gere. Pretty Woman 2 nikdy nevznikla, neboť oba herci se společně s režisérem Garry Marshallem už během natáčení dohodli, že pokračování nikdy nenatočí. O devět let později se ale přesto všichni tři společně sešli, výsledkem byla další úspěšná romantická komedie – Nevěsta na útěku.

Film se chystal mnoho let s mnoha jinými hollywoodskými hvězdami

Ačkoli se může zdát, že film byl Gereovi a Roberts ušitý na míru, aby měli své „pokračování“ Pretty Woman, ve skutečnosti se na filmu Nevěsta na útěku pracovalo více než deset let a mnoho slavných hereček a herců stálo o role krásné nevěsty neustále utíkající od oltáře a cynického novináře. Už v roce 1992 se do hlavních rolí chystali Geena Davisová a Harrison Ford, ale film se nakonec kvůli potížím se scénářem nenatočil. Během několika dalších let se ve hře objevily hvězdy jako Michael Douglas, Demi Moore, Ellen DeGeneres či Mel Gibson. V roce 1996 se o roli Maggie začala velmi zajímat Sandra Bullocková a naléhala, aby se projekt posunul dál. Pak ale nastaly určité rozpaky a o rolích začali jednat Ben Affleck a Tea Leoni, neboť studiu se líbila představa mladšího páru. Když Affleck odmítl, jeden z producentů se rozhodl oslovit Richarda Gerea.

Richard Gere roli vzal jen pod podmínkou, že ji vezme i Julia Roberts

Scénář se Gereovi líbil, ale měl jednu podmínku, kterou muselo studio splnit, než podepsal smlouvu na roli Ika: „Když seženete Julii, jdu do toho.“ Roberts si nebyla filmem jistá, protože před lety se jí původní scénář příliš nelíbil. Kvůli Gereovi si ale přečetla přepracovanou verzi a byla připravena říci ano, tedy pokud bude jejich nový milostný příběh znovu režírovat Garry Marshall. Jak to dopadlo, všichni víme.

Skutečná nevěsta na útěku

Je ironií osudu, že Julia Roberts byla kdysi obviněna z toho, že je v reálném životě nevěstou na útěku, když jen tři dny předem odvolala v červnu 1991 svou svatbu s hereckým kolegou Kieferem Sutherlandem. Situace byla poměrně dramatická, neboť Julia utekla s Jasonem Patricem, Sutherlandovým hereckým kolegou a dobrým přítelem. Pár se rozešel v roce 2002.

Nevěsta na útěku versus Pretty Woman

Ačkoli Nevěsta na útěku vydělala na domácím trhu přes 150 milionů dolarů, celosvětově 300 milionů dolarů a stala se hitem, nedočkala se příliš kladných recenzí. Sám Richard Gere později v jednom rozhovoru pro řekl: „Ať už bylo v prvním filmu jakékoli kouzlo, nedalo se to zopakovat. I když je v Nevěstě na útěku pár úžasných věcí, nemá ono kouzlo Pretty Woman. Očekávání, že bude mít stejné lahodné kouzlo, bylo nezodpovědné. Byl to jiný film, byla jiná doba, ona byla na jiném místě, já jsem byl na jiném místě.“

Čtvery svatební šaty

Výhodou toho, že Maggie šla čtyřikrát k oltáři, než se konečně na pátý pokus zasnoubila, bylo samozřejmě to, že Julia Roberts měla možnost obléknout si čtyři různé svatební šaty. Jejich tvůrcem byl kostýmní výtvarník Albert Wolsky.

Zdroj: imdb.com, avclub.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu