Netflix válí. Na Zlatých glóbech bude bojovat se sedmnácti nominacemi

Související

Letošní napětí při vyhlášení Zlatých glóbů se bude dát krájet. Nominace naprosto ovládnul Netflix, který sijich odnáší parádních sedmnáct. Hvězdy první kategorie budou mezi sebou soupeřit ve všech hlavních kategoriích, v sále tak bude pořádně horko. Na výsledky si ale budeme muset počkat až do 5. ledna 2020.

Královská kategorie nejlepší drama patří také Netflixu

Celkem tři z pěti nominací v kategorii nejlepší drama patří Netflixu. Bojovat mezi sebou tak budou filmy od Netflixu v čele s Irčanem, Manželskou historií a doplní je Dva papeži. Ovšem konkurence je obrovská a letošní válečné drama 1917 je považováno za nejlepší válečný snímek od dob vojína Ryana a to nemluvě o výborném Jokerovi.

Velká tlačenice bude i v kategoriích, kde budou mezi sebou bojovat herecké hvězdy první kategorie. A kdo získá ocenění pro nejlepšího režiséra? Sam Mendes s již zmíněným filmem 1917 je velkým favoritem ale i Quentin Tarantino nebo Martin Scorsese mají obrovskou šanci.

Netflix a jeho želízka v ohni

Manželská historie se šesti nominacemi vede. Uznávaný Irčan nebo tenkrát v Hollywoodu jí ale dýchají na záda každý s pěti nominacemi. I co se týče televizních nominací, vede bezkonkurenčně Netflix. Má dokonce o dvě nominace více než slavná HBO, jak toto pomyslná válka asi dopadne?

Ať vyhrají ti nejlepší! Máte už svého favorita?

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu