Související
Hudba a film k sobě patří a některé filmové hity se staly stejně slavnými jako film, ve kterém zazněly nebo je v některých případech dokonce zastínily. Dobrá písnička, která chytne, udělá divy. Pojďme se podívat na ty nejslavnější hity, které určitě také znáte, i když jste film třeba ani nikdy neviděli.
Pretty Woman
Romantická pohádka pro dospělé z roku 1990, která se dostala do srdcí nejedné divačky. Pokud jste snímek neviděli, zajisté znáte alespoň píseň, která byla ve filmu použita. Balada švédského dua Roxette s názvem It must have been love se dodnes hraje v rádiích a není snad nikdo, kdo by ji neznal.
Top Gun
Akčně dramatická podívaná z roku 1986, ve které zazářil mladý Tom Cruise je dnes již filmovou klasikou. A neodmyslitelně k tomuto filmu patří také jeho ústřední píseň od skupiny Berlin – Take my breath away. Píseň vyhrála dokonce také Oscara a odnesla si i Zlatý glóbus za nejlepší filmovou skladbu roku 1986.
Osobní strážce
Nemůžeme vynechat píseň skvělé Whitney Houston – I will always love you z filmu Osobní strážce z roku 1992. Skladba je dodnes jednou z nejhranějších zamilovaných písniček vůbec a to i díky nezapomenutelnému hlasu dnes již zesnulé herečky a zpěvačky Whitney Houston. Soundtrack k Osobnímu strážci se stal nejprodávanějším filmovým soundtrackem všech dob.
Flash dance
Snímek Flash dance z roku 1983 je hudebním filmem a tak není divu, že v něm zazní hned několik hodně známých skladeb. Tou nejvýraznější, nejznámější a nejhranější vůbec je bezpochyby píseň What a feeling od americké zpěvačky Irene Cara. Filmová skladba získala i významné ocenění v podobě Oscara za nejlepší filmovou píseň.
Hříšný tanec
U hudebního filmu zůstaneme a nesmíme opomenout skladbu The time of my life od Jennifer Warnes a Billa Medleyho. I když Hříšný tanec z roku 1987 byl plný chytlavých melodií, které si vybaví každý vždy, když začnou hrát, závěrečná píseň k závěrečnému tanci s legendární zvedačkou je stále tou nejhranější.
Titanic
A na závěr to nejlepší. I když se píseň My heart will go on z filmu Titanic z roku 1997 původně nelíbila ani režisérovi ani kanadské zpěvačce Celine Dion, která ji nakonec nazpívala, stal se z ní naprostý celosvětový hit. Filmovou hudbu složil James Horner, který získal i sošku Oscara za nejlepší filmovou hudbu.