Muž mnoha talentů. Ashton Kutcher není jen skvělý herec, ale umí toho mnohem více

Ashton Kutcher začínal jako model, ale k herectví ho to vždycky táhlo mnohem více, i přesto však studoval, a dnes je úspěšným mužem ve všem, na co sáhne, kromě hraní se živí i jako scénárista, producent, a také je úspěšným investorem.

Mládí a cesta ke slávě

Jako dítě to tento fešák s českými, irskými a německými kořeny neměl moc jednoduché. Kromě starší sestry má i dvojče, bratra Michaela, který byl již od dětství velmi těžce nemocný. Podstoupil transplantaci srdce ještě jako dítě a také trpí dětskou mozkovou obrnou. Ashton Kutcher tak nastoupil v roce 1996 na Universitu v Iowě a plánoval tam vystudovat biologii. Chtěl tak najít lék pro svého bratra.

Jenže během studia se dostal k modelingu, v němž se mu velmi dařilo. To mu nakonec otevřelo cestu k herectví. První roli získal téměř okamžitě a bylo to v seriálu Zlatá sedmdesátá, kde se už tehdy seznámil se svou budoucí druhou ženou Milou Kunis. Sitcom se vysílal dlouho, natočeno bylo osm sérií, a Ashton Kutcher měl otevřené dveře i k filmům. Objevil se v komedii Hele vole, kde mám karu? nebo Hádej, kdo? a Líbánky. Největší popularitu mu však přinesl až sitcom Dva a půl chlapa, kde v roce 2011 nahradil Charlieho Sheena.

Šikovný investor

Kromě hraní nebo produkování se Ashton Kutcher pustil i do investování, a i na tomto poli se mu vede více než dobře. Investoval například do Skypu, Airnb, Path a Fab.com nebo do italské restaurace Dolce. V roce 2013 si jej najala společnost Lenovo na pozici produkčního inženýra.

Po rozvodu s Demi Moore si vzal herec kolegyni Milu Kunis, se kterou má dnes již dvě děti.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu