Mordparta: Kvůli roli prošla Markéta Plánková výraznou proměnou

Kriminální seriál Mordparta se podobá severským detektivkám, má stejně ponurou a děsivou atmosféru, a kromě vyšetřování zajímavých případů se věnuje také jednotlivým příběhům každého z vyšetřovatelů. Vůbec poprvé se v roli kriminalistky objevila v seriálu také herečka Markéta Plánková, kterou téměř nepoznáte.

Drsná Markéta

Herečka Markéta Plánková působí jako velmi jemná a něžná žena, kvůli roli drsné vyšetřovatelky tak musela projít výraznou proměnou. Kromě změny šatníku si musela nechat obarvit také vlasy. Svou blond hřívu si obarvila na zrzavo.

Natáčení v klášteře

Seriál má dohromady dvě série a každá z nich má osm epizod. V každém díle se řeší jeden případ, a díky zajímavým případům se štáb podíval také na řadu zajímavých míst, kde se jednotlivé díly natáčely. Například epizoda s názvem Klášter se natáčela ve skutečném klášteře, který se nachází v Chotěšově.

Epizoda s názvem Převýchova pak vznikala v budově, kde kdysi byla dětská ozdravovna. Toto zařízení najdeme v Jetřichovicích na Děčínsku.

Pomoc amatérskému filmu

Při natáčení amatérského krátkometrážního snímku s názvem Výtah do Zoo vypomáhal i štáb a filmová technika seriálu Mordparta. Filmaři a technika tvořili ve snímku malý výrobní štáb. Využilo se pěti volných dnů, které měl štáb Mordparty k dispozici – nikdo prostě nezahálel.

Zdroje: TV Prima, CSFD

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT