Mladá modrá krev: Seriál, který v sobě spojuje královskou rodinu a problémy s dospíváním a hledáním vlastní identity

Mladého potomka švédské královské dynastie pošle rodina po skandálu na diskotéce na internátní školu. Wilhelm ale není jediný, koho trápí problémy a budoucnost. Mezi studenty prestižní Hillerské koleje je mnoho Wilhelmových vrstevníků, kteří se potýkají s rodinnými tajemstvími a osobními problémy, které musí řešit. Mezi hlavními postavami vzniká řada dynamických situací, které je vedou ke střetům, hádkám, odpouštění i sbližování. To vše se navíc děje pod neustálým strachem, že je natočí objektivy mobilních telefonů a stanou se protagonisty virálních videí, připravených zničit jim život.

Nelehký život privilegovaných

Mladá modrá krev je švédský seriál určený především pro teenagery, který kombinuje témata související s radostmi i starostmi dospívání se švédskými reáliemi. Wilhelm se popere v nočním klubu a jeho matka ho donutí, aby se za své chování veřejně omluvil a odešel do prestižní, ale velmi tvrdé internátní školy, kterou před ním navštěvoval jeho starší bratr. Odtud se odvíjí život mladého citlivého chlapce, v podání vynikajícího Edvina Rydinga, který se jen těžko smiřuje s povinnostmi a pravidly královského života.

Citlivé téma sexuální orientace

Wilhelmův vnitřní neklid a boj se stávají symbolem celé jeho generace, která se potýká s měnícím se okolním světem a rodinou, která je hluboce zakotvena v minulosti, kdy byl život rámován jen společenskými pravidly a očekáváními, kterým nešlo uniknout. Celá situace se navíc ještě zkomplikuje ve chvíli, kdy mezi ním a spolužákem Simonem vznikne něco víc než jen přátelství. Wilhelm, rozpolcený mezi láskou a povinností, musí neustále přehodnocovat své priority, než se mu podaří najít kompromis mezi svými city a tím, co po něm chce škola a společnost. Netflix zatím nabízí šest epizod první řady seriálu. Zda vzhledem k úspěchu a divácké sledovanosti vznikne i druhá řada, zatím nebylo oznámeno.

Zdroj: netflix.com, telefilm-central.org

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu