Michal Kocourek. Z dětské herecké hvězdy se stal velmi úspěšným producentem

Michala Kocourka si řada z nás vybavuje jako malého klučinu, který zazářil jako dítě ve filmech jako Což takhle dát si špenát, Indiáni z Větrova nebo Copak je to za vojáka. Dnes se živí jako úspěšný producent, který svou producentskou činnost vynesl až za hranice České republiky.

Dětská hvězda a zakladatel divadelní scény

Michala Kocourka si asi nejvíce všichni vybavíme z české komedie Což takhle dát si špenát. Jednu dobu patřil k velmi hojně obsazovaným dětským hercům a až do svých 25 let si zahrál ve více než sedmdesáti filmech, televizních inscenací i divadelních hrách. Úspěšně absolvoval hudebně dramatický obor na Státní konzervatoři v Praze. S prkny, které znamenají svět začínal v Divadle na Vinohradech. Už v roce 1986 založil dokonce své první divadlo a po roce 1989 vybudoval scénu v divadle Albatros. Také inicioval vznik Divadla v Celetné a v roce 1991 založil Divadlo v Rytířské.

Dráha producenta

Nezůstal však jen u divadla a začal se věnovat také dráze producenta. V roce 1992 se jako spoluzakladatel podílel na založení koncertní agentury Interkoncerts. Podílel se na produkci více než dvou stovek koncertů zahraničních hvězd u nás, například koncert Tiny Turner, Kiss, Roxette nebo Deep Purple. V Praze pak vybudoval v pořadí čtvrté divadlo Kalich. Později otevřel ještě páté divadlo v Praze, Divadlo Palace. Projekt komorní letní scény Divadla Kalich pod žižkovskou věží v Mahlerových sadech je také jeho prací.

Partnerem i zahraničních producentů

V producentské činnosti se mu také velmi dařilo, a tak nebyl problém svou činnost vynést i za hranice České republiky. Již před několika lety se stal velmi respektovaným partnerem zahraničních producentů a jeho představení se s diváckým úspěchem hrají například v jihokorejském Soulu, v japonském Tokiu, i na mnoha místech Evropy. Založil také divadelní scénu v argentinském Buenos Aires.

Úspěšně produkuje také hudební nahrávky, velké koncertní turné a další kulturní akce. 3. srpna oslaví své 55. narozeniny.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu