Malá lež – snímek, který je natočený podle skutečného příběhu

Máte rádi snímky, které v sobě mají kus pravdy? Jsou natočeny podle skutečného příběhu a mají tak jistý punc mystična. Právě to v sobě má komedie Malá lež. Tu si na svá režisérská bedra vzala americko – čínská režisérka Lulu Wang a snímek najdete v českých kinech. Proč je snímek tak originální? Režisérka nemusela jít pro inspiraci daleko, stal se přímo v rodině režisérky. O čem snímek je? Co by vás měl naučit a proč si jej nenechat ujít? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

Newyorčanka a její babička

Snímek vás zavede za mladou ženou Billi, která žije v New Yorku a její čínskou babičkou Nai Nai, která je dosti svérázná. Právě babičce je na jednom z vyšetření diagnostikovaná vážná nemoc. Její rodina se rozhodne neříct ji pravdu a udělat pro ni to, po čem toužila. Pod falešnou záminkou přijede široké příbuzenstvo na velkou rodinnou sešlost. Setkání je doprovázeno spoustou humorných a dojemných chvil. Objevíte zde střet kulturních a generačních rozdílů. A závěr? Ten vás překvapí, protože jen těžko uvěříte, že by se to skutečně stalo.

Čtěte také: Rebel Wilson vsadila v herecké kariéře na svou tloušťku a vyplatilo se jí to.

Skutečný příběh

Lulu Wang má k filmu vlastní emoční vazbu. Vychází totiž z jejího příběhu. Právě její babičce byla diagnostikovaná vážná nemoc, kterou před ní rodina zatajila. Od Lulu chtěli to samé. Režisérka uvedla, že jí v hlavě běžela spousta věcí, nevěděla, jak vlastně může s takovou lží žít. Souhlasila, vydala se za babičkou a rodinou. Humorné chvíle střídaly dojemné i nečekané události, což jí později posloužilo jako základ pro její druhý celovečerní film. Řada došla také na vážné otázky, které však měli, možná vlivem situace, nádech vtipu a humoru. Film se dočkal také dobrých recenzí, kdy se o něm hovoří jako o univerzálním příběhu, který padne každému publiku, nebo jako o osobním filmu, který z mladé režisérky udělal jednu z nejvýraznějších mladých režisérek současnosti.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu