Lupin: Seriál inspirovaný příběhy legendárního francouzského lupiče. Jak vyznívají v moderním prostředí?

Arsène Lupin, známá fiktivní postava z povídek a románů francouzského spisovatele Maurice Leblanca. Lupič-gentleman, jak se často Lupinovi přezdívá, se od doby svého vzniku v roce 1905 objevil v mnoha různých filmových i seriálových zpracováních. Často byl považovaný za podobně geniálního jako slavný anglický detektiv Shelock Holmes. Příběhy tohoto legendárního lupiče se nyní inspiroval i nový seriál Netlixu. Vzhledem k vysoké sledovanosti a oblibě seriálu s příznačným názvem Lupin se zdá, že i přenesení do moderního světa se tvůrcům vyplatilo.

Moderní Lupin využívá drony

Hlavní postavou seriálu je Assane Diop, potomek senegalských přistěhovalců ve Francii. Stejně jako původní Lupin, i on je velmi nadaným, inteligentním a šarmantním zločincem. Navíc má oproti své literární předloze jednu velkou výhodu, při svých zločinech může využívat nejmodernější techniku. To sice na jednu stranu dělá snímek zajímavější a v mnohém efektivnější, ale na druhou stranu se divákům do mysli může snadno vkrást otázka, proč stejné metody nepoužije v boji s Assanem rovněž policie.

Přítomnost i minulost, akce i humor

Zápletka seriálu souvisí s Assanovým otcem, ten byl kdysi obviněn z krádeže cenného náhrdelníku královny Marie Antoinetty. Tento náhrdelník totiž vlastnila bohatá rodina Pellegriniových, u které Assanův otec sloužil. Assanův otec nakonec ve vězení spáchal sebevraždu, ale policii se nikdy nepodařilo nalézt přesvědčivé důkazy o tom, že by náhrdelník skutečně odcizil. Dospělý syn nyní touží po tom smrt otce pomstít a také zjistit, jak to bylo ve skutečnosti. Kromě toho samozřejmě sledujeme i vlastní Assanovu zlodějskou kariéru a umění. Vedle akce a dobrodružství jednotlivé epizody nabízejí i nemalé množství humoru. Hlavní postavu ztvárnil francouzský herec Omar Sy, jehož otec pocházel rovněž ze Senegalu.

Zdroj: netflix.com, rollingstone.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu