Lovec policajtů: DMX v jedné ze svých nejlepších rolí miliardáře a počítačového génia, který chce v přestrojení za drogového krále odhalit policejní korupci

Lovec policajtů z roku 2001 je snímek plný křivých policajtů, násilí a Stevena Seagala v jedné z posledních rolí, které hrál, než to s ním začalo jít z kopce. Kromě toho tento film obsahuje též jeden z nejdivočejších a nejzmatenějších zvratů, jaký kdy ve filmu uvidíte. Zvrat je spojen s postavou nedávno zesnulého rappera a herce, který byl známý jako DMX.

Neposlušný policajt

Steven Seagal hraje detroitského policistu Orina Boyda, jehož kapitán v podání Bruce McGilla, už má dost jeho vylomenin, a tak ho přeloží na nejhorší okrsek ve městě a zároveň ho donutí chodit na kurzy zvládání hněvu. Orin po přeložení odhalí v policejním sboru korupci, která sahá až na samé špičky, a jeho vyšetřování místního drogového dealera se ukáže být klíčem ke zhroucení celého systému. Jistě se ale ptáte, proč Orina vlastně přeložili.

Skupina michiganské domobrany se během návštěvy Detroitu pokusí zavraždit viceprezidenta, a protože jsou převlečení za policisty, šéf nařídí skutečným policistům, aby se stáhli, aby zabránili zmatkům. Orin  tento rozkaz ignoruje a pokračuje v akci, která skončí tím, že viceprezidenta zachrání a všechny padouchy zabije. Zato je ale následně potrestán. Mimochodem film má spád, vše toto se odehraje v jeho prvních deseti minutách.

DMX a drogy

Steven Seagal ale samozřejmě není na plátně sám. Objevuje se DMX. Jeho postava se jmenuje Latrell Walker a je největším drogovým dealerem ve městě. Rapper ho ztvárnil dokonale, dělá všechny možné věci, které od filmového drogového dealera očekáváme, jako například vlastní noční klub, má v kanceláři nádrž se žraloky a počítá obrovské množství peněz přímo před ní. Hodně času také tráví ve vězení, u muže jménem Shaun Rollins. Důvod ale zpočátku není jasný. Velká drogová operace DMXovy postavy spočívá v namáčení triček do zkapalněného heroinu a převážení balíčků triček dalším dealerům.

Zvrat, který nikdo nečekal

A teď se dostáváme k již naznačenému velkému a nečekanému zvratu. Společně s Orinem totiž zjistíme, že Latrell Walker je vlastně zástěrka. Postava DMX je ve skutečnosti počítačový génius, miliardář Leon Rollins, který vytvořil webovou stránku, na níž prodával všechno za méně než 10 dolarů, a vyplatil se ještě před splasknutím technologické bubliny. Své jmění využívá k tomu, aby se pokusil osvobodit svého neprávem uvězněného bratra Shauna, který byl obětním beránkem, na nějž policie hodila řadu zločinů, aby zakryla svou korupci. Poslední půlhodina je nepřetržitý proud přestřelek a násilí mezi Seagalem a vůdcem zkorumpovaných policistů, kterého hraje Michael Jai White.

Zdroj: cinema.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu