Legendární Comic-Con se objeví v Praze. Už v únoru se pražská metropole promění v komiksovou zónu. A objeví se i Hell Boy.

Vypukne to už v únoru 2020. Praha představí komiksy, seriály, hry, manga nebo cosplay a další popkulturní fenomény dnešní doby. Fanoušci se už nemohou dočkat a Praha se začíná připravovat na nájezdy fanoušků z celé České republiky.

Historie Comic-Conu

Kulturní festival Comic-con se od svého vzniku v roce 1970 těší velké oblibě fanoušků po celém světě. Pro komiksové, fantasy a sci-fi nadšence je to velký svátek a každý se touží na Comic-Con alespoň jednou za život podívat. Jelikož vznikl v Americe, měli dlouho Čeští fanoušci komiksového fantasy světa smůlu. Štěstí se na ně ale konečně také usmálo. V době od 7. do 9. února se Comic-Con poprvé objeví v Praze v pražském O2 universalu. A akce to bude velkolepá.

Na co se mohou návštěvníci těšit

Comic-Con Prague 2020 nabídne svým návštěvníkům promítání, besedy, workshopy, výstavy, koncerty, představení virtuální reality, hraní videoher a především setkání s oblíbenými herci, režiséry a dalšími umělci z oboru. Zcela jistě největším lákadlem je filmový představitel komiksového pekelného hrdiny Hell Boye, herec Ron Pearlman, který do Prahy také zavítá. Ron Pearlman je výraznou osobností světového formátu a tak měli všichni fanoušci obrovskou radost, když svou účast potvrdil.

A kdo další

Václav Pravda, programový ředitel festivalu také prozradil, že kromě filmového Hell Boye se mohou těšit fanoušci i na další zajímavá jména. Comic-Conu v Praze se zúčastní také například Casper Van Dien, kterého můžete znát z Hvězdné pěchoty nebo Ian McElhinney, který je známý z fenoménu poslední doby a to seriálu Hry o trůny. Do Prahy zavítají ale i další herci a herečky, především pak také komiksoví autoři a spisovatelé. Zkrátka samí vzácní hosté.

Pro naše hlavní město je to velká výzva ale vše nasvědčuje tomu, že Comic-Con u nás bude skutečně velkou událostí pro všechny. Těšíte se?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu