Ledové království 2: Co vedlo tvůrce k jeho natočení a čím je princezna Elsa výjimečná?

Každý film má příběh, který souvisí s tím, jak vznikl. Tento příběh je někdy stejně zajímavý jako samotný snímek. Když se v roce 2013 v kinech objevil animovaný film Ledové království, ihned si získal srdce malých diváků i jejich rodičů. V průběhu let tak vznikla další pokračování slavného snímku, v roce 2019 se jím stalo i Ledové království 2. 

Impulzy pro vznik snímku

Tvůrci filmu neustále dostávali od dětí otázky, které se vztahovaly k Else a jejím schopnostem. Na některé z těchto otázek se tak rozhodli odpovědět právě filmem Ledové království 2. Zároveň si režiséři a scénáristé Jennifer Lee a Chris Buck uvědomili, že Ledové království končí ve stylu „všichni žili šťastně až do smrti“. Všechny postavy byly ale vlastně teprve na začátku svých vztahů. Pokračování je tak určeno všem, kterým „Šťastně až navěky“ nestačí a chtějí vědět, co se dělo dále.

Filmové lokality a supermarket

Natáčení scén, které byly následně převedeny do animované podoby, probíhalo na mnoha místech světa. Především v Norsku, na Islandu a v Chicagu. Také šaty Elsy jsou inspirovány tradičním norským oděvem. Zajímavostí je skutečnost, že britský řetězec supermarketů Iceland snímek propagoval o Vánocích roku 2019 jako součást své reklamy.

Elsa, její podoba a věk

Než se Elsa stala princeznou, kterou všichni známe a milujeme, prošla několika různými inspiracemi a podobami. Původně byla inspirována herečkou Bette Midler, poté se v jednu chvíli podobala zpěvačce Amy Winehouse. Nakonec byl ale vzhled postavy inspirován Idinou Menzel. Animátoři sledovali její vystoupení, aby správně vystihli i její pohyby.

Oficiálně je Elsa nejstarší Disneyho princeznou, v Ledovém království 2 je jí totiž již 24 let. Anně je podle všeho 21 let, což z nich dělá zatím nejstarší princezny v Disney pohádkách. Většině ostatních princezen je mezi šestnácti a devatenácti lety.

Zdroj: pupperish.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu