Krásná a velmi talentovaná. Taková je oscarová herečka Gwyneth Paltrow

Usměvavá, vždy dokonalá a mnohonásobně talentovaná, přesně taková je herečka, ale také zpěvačka Gwyneth Paltrow. Kromě Oscara má na svém kontě také Zlatý glóbus a cenu Emmy. Mluví několika světovými jazyky a daří se jí všechno, na co sáhne. Již léta inspiruje ženy po celém světě.

Dcera slavných rodičů

Gwyneth Paltrow se narodila 27. září 1972 v Los Angeles v Kalifornii. Jejími rodiči jsou slavná herečka Blythe Danner a významný hollywoodský producent Bruce Paltrow. Že bude mít i ona umělecké vlohy tak bylo více než jasné. Střední školu studovala herečka v New Yorku a později se vrátila zpět do Kalifornie, kde získala titul v oboru Historie umění. Naučila se také mnohým světovým jazykům, mimo jiné umí skvěle španělsky a francouzsky.

Herecká kariéra

Svůj debut si herečka odbyla v roce 1991 ve filmovém muzikálu Křik. V tom samém roce ji obsadil rodinný přítel, režisér Steven Spielberg do svého filmu Hook. Poté ztvárnila několik dalších vedlejších rolí, ale největší popularitu jí přinesl až film Sedm, kde se seznámila také s Bradem Pittem, který se stal jejím partnerem až do roku 1998, kdy následoval rozchod. V tom samém roce se dočkala největšího úspěchu ve své kariéře za hlavní roli ve filmu Zamilovaný Shakespeare získala Oscara i Zlatý glóbus.

I poté se ale objevila v celé řadě rolí, k těm nejvýraznějším patří filmy Srdcová sedma, Velké naděje, Talentovaný pan Ripley nebo Dokonalá vražda. V roce 2011 získala televizní cenu Emmy pro nejlepší hostující herečku v komediálním seriálu Glee. Je také hvězdou fantasy snímků ze série Iron man a Avengers.

Soukromí

Životním partnerem herečky byl zpěvák skupiny Coldplay, Chris Martin. S ním má herečka dvě děti. V roce 2014 pár oznámil, že chystá rozvod. I přesto spolu stále skvěle vycházejí, schází se společně i se svými novými partnery, a podílejí se na výchově svých dětí. Gwyneth Paltrow se podruhé provdala v roce 2018 za televizního producenta, scénáristu a režiséra Brada Falchuka.

Křehká blonďatá herečka je na veřejnosti vždy skvěle upravená a rozdává úsměvy.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu