Kráska a zvíře je dokonalým zfilmováním pohádkového příběhu. Šaty Belly zabraly opravdu mnoho času

Původní animovaná pohádka Kráska a zvíře z dílny Disney byla díky tomuto filmu v roce 2017 přetvořena do hraného příběhu, kdy krásnou princeznu Bellu (Emma Watson) uvězní děsivé zvíře (Dan Stevens) ve svém zámku. Bella brzy zjišťuje, že zakleté služebnictvo i samotné zvíře mají vlídné chování a že pod zrůdným zevnějškem se ukrývá šlechetný a vřelý princ.

Zvíře měl původně hrát jiný herec

Role šeredné zvířecí bestie byla nejdříve nabídnuta herci Ryanovi Goslingovi, ten ji však odmítl a raději kývnul na roli ve filmu La La Land. Nakonec se režisér rozhodl svěřil roli zakletého prince Danu Stevensovi, což se v konečném důsledku ukázalo jako správný tah.

Natáčení filmu spojovalo jedno magické datum

Je až neuvěřitelné, že se při natáčení jednoho filmu sešli čtyři herci se stejným datem narození. Emma Watson, Emma Thompson, Luke Evans i Nathan Mack se narodili ve stejný den, 15. dubna. Toto datum bylo zároveň také prvním dnem, kdy se rozdělovalo herecké obsazení.

Bella měla nádherné šaty

Nádherné společenské šaty obdivují snad všichni diváci, a zvlášť pak ženy. Příprava těchto šatů však vyžadovala mnoho času a práce. Pro jejich dokončení bylo třeba 900 metrů nití a přes 12 000 hodin designérské práce. Šaty jsou také posázené 2 160 krystaly značky Swarovski, ty celým šatům dodávají na elegantnosti.

Taneční scény dělaly Emmě Watson problém

Emma Watson měla problém zejména s tím, aby se při legendární taneční scéně nedívala na nohy. Její taneční partner Dan Stevens měl totiž boty s ocelovými špičkami a Emma se bála, aby jí nešlápl na nohu a nerozdrtil jí ji.

Maskérna měla spoustu práce

Speciální a dlouhé práce měla před každým natáčením také maskérna. Ta se musela soustředit na masku nejen zakletého prince ve zvíře, ale také při líčení zakletého služebnictva. Luke Evans, který ztvárnil roli Gastona, musel během natáčení dokonce nosit i falešné zuby, jelikož má ve skutečnosti o trochu větší špičáky. Upíří vzhled se k roli Gastona vůbec nehodil.

Tento pohádkový příběh s nádherným zpracováním i hereckými výkony vás nadchne kouzelnou atmosférou i zajímavými scénami, které v animované verzi rozhodně neuvidíte.

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu