Korunní princ: Kryštof Hádek se chtěl stát Karlem IV. a to se mu nakonec splnilo, jen v jiném filmu

Filmová pohádka režiséra Karla Janáka vypráví příběh dvou bratrů princů. Jak už to tak bývá, jen jeden z nich se může stát králem – a bude to ten starší.

S tím se jeho mladší bratr nehodlá smířit. Za pomoci kouzelných rekvizit, které na jejich hradě zapomněl zlý čaroděj, se pokusí získat uznání a trůn jen pro sebe. To nebude jen tak. Začíná příběh plný kouzelných, ale i značně komických situací.

Oprášené brnění

Mladšího prince Karla ztvárnil herec Kryštof Hádek. Ten ve filmu obléká brnění při svých rytířských soubojích. Toto brnění není nové a je poměrně známé. Objevilo se totiž i ve filmu Příběh rytíře z roku 2001 v hlavní roli se zesnulým Heather Ledgerem. Tam jej obléknul korunní princ v podání herce Jamese Purefoye.

Kdo by nechtěl být Karlem IV.

V závěrečném souboji nastává scéna, kdy Kryštof Hádek jako mladší princ Karel říká svému bratrovi: „Konečně se tě zbavím a bude ze mě Karel IV.“ Herec sám si postavu Karla IV. skutečně zahrát chtěl, a to se mu o rok později splnilo ve snímku Hlas pro římského krále.

Pohádkové lokality

Zatímco všechny scény, při nichž byly vedeny souboje, se natáčely na louce pod hradem Točník, většina interiérových scén se natáčela na hradech Křivoklát a Kokořín. Křivoklát byl v pohádce sídlem krásné princezny a princi zase obývali hrad Kokořín.

Pohádka je nabitá hereckými osobnostmi a patří k našim nejoblíbenějším moderním vánočním pohádkám.

Zdroje: Česká televize

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu