Když slavní slaví… Profesor Valšík, Otík z legendární české komedie nebo hvězda Padesáti odstínů šedi

Přidat na Seznam.cz

I v novém týdnu jsme pro vás vybrali tři celebrity, které oslaví tento týden své narozeniny. Pojďte se společně s námi podívat, kdo to je a popřejte jim společně s námi.


Petr Štěpánek

Herec Petr Štěpánek se narodil 2. října 1948 v Praze. V roce 1970 absolvoval DAMU a hned poté získal angažmá v Národním Divadle v Praze. Působil zde až do roku 1993. Od té doby spolupracuje s divadlem Rokoko a dalšími pražskými scénami. Na filmovém plátně se ve výraznější roli poprvé objevil v roce 1968 ve Vláčilově historické baladě Údolí včel. Více hereckých příležitostí mu ale nabídla televize. Objevil se ve dvou stovkách inscenací.

Anketa: Komu z těchto slavných byste chtěli popřát osobně?
Celkem hlasů: 117
Mezi ty patřily i pohádky. Určitě si ho pamatujete jako mladého prince z pohádky Zlatovláska. Hodně se mu dařilo i v seriálech. Zahrál si v seriálech 30 Případů majora Zemana, Záhady hlavolamu, Dobrodružství kriminalistiky nebo v Nemocnici na kraji města po 20 letech. V současné době je nejvíce známý jako Doc. MUDr. Eduard Valšík, kterého hraje už několik let v seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Za manželku má svou hereckou kolegyni z Ordinace Zlatu Adamovskou.

János Bán

Maďarský herec se narodil 4. října 1955. U nás ztvárnil nezapomenutelnou roli mentálně zaostalého Otíka Rákosníka, v komedii Vesničko má středisková. Film ho velmi proslavil a od té doby se stal vyhledávaným hercem. Což je do teď. Je to všestranný herec, který ve své domovině ztvárnil několik skvělých rolí. Věnuje se především divadlu a hraje jak komediální, tak i tragikomické postavy. Získal dokonce několik prestižních cen.

Dakota Johnson

Herečka se narodila 4. října 1989 v Texasu. A protože se narodila do herecké rodiny, bylo docela jasné, jakým směrem se vydá i ona. Po absolvování herecké školy podepsala kontrakt s William Morris Agency a začala svou hereckou kariéru. Do toho úspěšně prorazila i jako modelka. Dakota debutovala ve filmu Léto v Alabamě. Pak se dostala k filmu The social network, kde měla ale jen malou roli. I přesto ji režisér pochválil za její výkon.

Pak získala roli v tolik očekávaném snímku s erotickou tématikou Padesát odstínu šedi a stala se z ní téměř přes noc hvězda. Od té doby je více vidět. Neměla to ale vždy jednoduché. Protože šlo o dítě celebrit, od malička musela žít pod tlakem. V Hollywoodu neměla snadnou pozici a v roce 2007 musela dokonce podstoupit protialkoholní léčbu. Od té doby se drží a zdá se, že vše zvládá s úsměvem na tváři. Přejeme, ať jí to vydrží.

Všechno nejlepší!

Autor: Michaela R.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.