Mladá superhvězda, herec a režisér v jedné osobě i legendární francouzský komik

Kdo ze slavných osobností filmového plátna se dočká tento týden své narozeninové oslavy? Svíčky na dortu sfoukne mladá hvězda Jennifer Lawrence, herec a režisér Ben Affleck i francouzský komik, herec a režisér Pierre Richard.


Jennifer Lawrence

Celým jménem Jennifer Shrader Lawrence se narodila 15. 8. 1990 v Louisville Kentucky. Její první větší rolí byla jedna z hlavních postav v televizním seriálu The Bill Engvall Show. Později se objevila ve dvou nezávislých snímcích Spálené životy a Do morku kosti. A právě za druhý zmíněný byla nominována na řadu významných filmových ocenění. A to včetně Oscara a Zlatého glóbu za nejlepší ženský herecký výkon.

Anketa: Kdo je podle vás nejlepší herec?
Celkem hlasů: 29
Ve svých dvaceti letech se tak stala druhou nejmladší herečkou nominovanou na Oscara v této kategorii. Za film Terapie láskou v roce 2012 si svého Oscara také odnesla. K tomu přidala ještě Zlatý glóbus a řadu dalších ocenění a svět o ní už pomýšlel jako na jednu z nejtalentovanějších mladých hereček Ameriky. Druhý Zlatý glóbus si do sbírky přidala v roce 2014 za film Špinavý trik. Třetího pak získala za roli ve filmu Joy. V letech 2015 – 2016 se stala nejlépe placenou herečkou Hollywoodu. K tomuto prvenství jí výrazně pomohla role v sérii Hunger Games.

Ben Affleck

Celým jménem Benjamin Geza Affleck se narodil 15. 8. 1972 v Berkeley Kalifornie. V současnosti je o něm spíše psáno ve spojitosti s jeho dlouhodobou závislostí na alkoholu, ze které se již několikrát pokoušel dostat v léčebně. Ovšem se svým problémem se bohužel potýká i nadále. Byl několik let ženatý s herečkou Jennifer Garner, ale i tento zdánlivě idylický pár se nakonec ocitnul u rozvodového stání. Mají spolu dvě dcery a jednoho syna.

I tak jde ovšem o velmi nadaného herce, scénáristu i režiséra. Zazářil ve snímcích jako Dobrý Will Hunting, ve kterém si nejen zahrál, ale ke kterému napsal i scénář a odnesl si za něj Oscara v kategorii nejlepší původní scénář. Všechny ženy i dívky po něm šílely, když se objevil v katastrofickém Armageddonu nebo ve válečném Pearl Harboru. Jako režisér se potom blýskl s filmem Argo, za který dostal druhého Oscara tentokrát pro nejlepší film.

Pierre Richard

Celým jménem Pierre Richard Charles Leopold Defays se narodil 16. 8. 1934 ve Valenciennes, ve Francii. V 70. a 80. letech 20. století proslul v řadě filmových komedií, kde hrál většinou potrhlé, roztržité a nesmělé milé hrdiny. Jeho filmy byly vysílány i za železnou oponou a měly velký úspěch. V té době to ani sám herec netušil. V roce 2006 se dočkal velké pocty, když získal nejprestižnější francouzskou filmovou cenu Césara za celoživotní dílo.

Popularita jeho filmů byla obrovská. Určitě si vzpomenete na snímky jako Hořčice mi stoupá do nosu, Jsem nesmělý, ale léčím se nebo Velký blondýn s černou botou. Za roli ve filmu Tisíc a jeden recept zamilovaného kuchaře z roku 1997 získal i Křišťálový glóbus za nejlepší mužský herecký výkon na Filmovém festivalu v Karlových Varech.

Všem oslavenců moc gratulujeme a přejeme jen to nejlepší do dalších let.

 

Autor: Michaela R.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 29 lidí
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 27 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 39 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 50 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 29 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 50 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 29 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 27 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 27 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 50 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 39 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 39 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 29 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 50 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 29 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 39 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 50 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 27 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.