Kdy se dočkáme pokračování Avatara? Premiéra je ještě daleko, ale i tak už o něm hodně víme.

Film Avatar z roku 2009 režiséra Jamese Camerona byl dlouhá léta nejvýdělečnějším filmem všech dob. Z trůnu jej sesadil až letošní snímek Avengers: Endgame. O pokračování příběhu obyvatel Pandory se mluví už dlouho a na povrch také už vyplouvají první informace. Kdy se tedy dočkáme pokračování a kolik jich vlastně bude?

James Cameron není žádný troškař

Režisér James Cameron už se do příprav na pokračování Avatara pustil a to opravdu s vervou. Aktuálně totiž pracuje rovnou na čtyřech dalších pokračováních současně. V kinech se ale prvního pokračování dočkáme až za dva roky. Režisér má totiž v plánu točit scény do všech čtyř pokračování současně, což se jeví jako poměrně dobrý nápad. Slavný režisér se už v minulosti několikrát vyjádřil, že pokračování příběhů o obyvatelích Pandory jsou pro jeho budoucí pracovní život všechno. Takže předpokládáme, že se jim určitě bude věnovat naplno.

Jaký bude jejich příběh

Samozřejmě, že momentálně jsou ještě všechny detaily přísně zatajované. Jediné, co prozatím víme, je, že se určitě dočkáme nových kmenů obyvatelů Pandory a také prozkoumáme prozatím neprozkoumané a rozlehlé oceány této planety. Většina příběhu se pak bude točit okolo potomků Jakea a Neytiri, páru, který vytvořil lidský voják a bojovnice z Pandory z prvního dílu. Příběhová linka by pak měla prolínat všechny plánované díly, jednotlivá pokračování tedy na sebe budou nadále navazovat.

Kdo se vrátí opět na scénu a jaké budou nové tváře

Ústřední dvojice se opět vrátí, to už je zcela jasné. Takže herce Sama Worthingtona coby převtěleného člověka Jaka Sullyho do Avatara a jeho lásku Neytiri v podání Zoe Saldany určitě opět uvidíme. Dočkáme se také zmrtvýchvstání plukovníka Milese Quaritche v podání Stephena Langa, který na konci prvního dílu zemřel nebo to tedy alespoň tak vypadalo. Chybět nebude ani herečka Sigourney Weaver. Ta se ale vrátí ve zcela nové roli, dalšího zmrtvýchvstání se tak nedočkáme. Z mrtvých ale naopak vstane, stejně jako plukovník Quaritch i desátník Wainfleet, kterého hraje herec Matt Gerald. Členové vědeckého týmu by se podle všeho měli také vrátit v plné sestavě.

Co se týče nových tváří, těšit se můžeme na jména jako Cliff Curtis, Bailey Bass, Filip Geljo, Trinity Bliss, Jamie Flatters nebo Jack Champion. Objevit se v jedné z nových hlavních postav má i oscarová herečka a hvězda první velikosti Kate Winslet. Ta už s legendárním režisérem natočila veleúspěšný Titanic, takže se opravdu moc těšíme, jakou postavu v nových Avatarech ztvární. Premiéry jednotlivých dílů jsou naplánované takto:

  • Avatar 2 – 16. 12. 2021
  • Avatar 3 – 22. 12. 2023
  • Avatar 4 – 18. 12. 2025
  • Avatar 5 – 17. 12. 2027

Těšíme se.

 

Autor: Vlastimil Vachta

#kvíz 1 / 1 | Kolik dílů Avataru je dohromady naplánováno?

Kolik dílů Avataru je dohromady naplánováno?

zavřít reklamu