Kam se hrabe Sherlock Holmes! Nastupuje Detektiv Pikachu!

Fenomén Pokémonů se před pár roky vrátil plnou silou a útočí i prvním hraným filmem ze svého světa. Detektiv Pikachu nenechá žádný zločin bez odplaty, a navíc je u toho vtipný, vypadá roztomile a hlas má jako Deadpool.

Pikachu přijde, když jsi v nouzi

Děj filmu začíná, když náhle a tajemně zmizí známý detektiv Harry Goodman. Jeho jedenadvacetiletý syn Tim zůstane sám se spoustou otázek. Odpovědi mu na ně pomůže najít detektiv Pikachu, který se mu rozhodne pomoci vypátrat zmizelého otce.

Detektiv Pikachu a Tim zjistí, že jejich spolupráce je více než ucházející a kdy spojí své síly, jen málokdo se jim může postavit a neexistuje téměř žádné tajemství, které by nerozlouskli. Možná ale objevily něco, co přesahuje jejich původní obavy. Co je to za plán, který může zničit soužití lidí a pokémonů a ohrozit celý pokémonský vesmír?

Režisérem snímku je Rob Letterman a hlavních rolích se můžeme těšit na:

  • Ryan Reynolds jako dabéra detektiva Pikachu
  • Justice Smith jako Tim Goodman
  • Kathryn Newton jako Lucy Stevensová
  • Ken Watanabe jako Hide Yoshida

Film je částečně hraný a částečně animovaný (postavy, které patří do světa pokémonů) a vytváří si tak příjemný, osobitý styl.

Co to je, ten pokémon?

Pokémon je bytost, která se začala vyskytovat v japonských videohrách a seriálech (anime). K nám se dostal především jako seriál pro děti. Měl obrovský úspěch, sbíraly se kartičky, zkrátka fenomén. Po čase sice zájem ustal, ale před pár lety se úspěch Pokémonů vrátil s dvakrát větší silou.

Jednou z příčin bude určitě i úspěšná mobilová hra Pokemon GO, která se stala naprostým hitem. Je založená na systému GPS, kdy sleduje cestu hráče, načítá mu kilometry a nechává jej lovit pokémony. Z hráče se tedy stává seriálový trenér pokémonů a usiluje o to, aby ulovit ty nejlepší.

Mimo to existují i karetní hry (takže se vrátilo i sbírání kartiček) a nespočet elektronických her všeho druhu.

Co vy a Pokémoni? Jste jejich fanouškem nebo tento trend necháváte jiným?

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT