Jsem Mia: Skvělá Serena Rossi v roli famózní zpěvačky s tragickým životním osudem

Andrea Bocceli, Eros Ramazzotti, Al Bano a Romina, Drupi, Ricchi e Poveri, Mina či Laura Pausini. To je jen malá ukázka italských zpěváků a zpěvaček posledních desetiletí, které si oblíbili i čeští posluchači. Jednou z nejvýznamnějších italských zpěvaček sedmdesátých a osmdesátých let byla i Domenica Berté známá jako Mia Martini. Její nevšední, nelehký a svým způsobem velmi nešťastný život je zachycen v životopisném dramatu s názvem Jsem Mia.

Profesní život ve stínu osobního

Zpěvačka měla podle mnohých hudebních kritiků jeden z nejkrásnějších a zároveň nejexpresivnějších ženských hlasů všech dob. Film mapuje její krátkou hvězdnou kariéru, která byla velmi nepříznivě ovlivněna řadou faktorů. I z tohoto důvodu tak jméno Mia Martini není zdaleka tak známé, jak by si zasloužila. Nepodařilo se jí prosadit způsobem, jakým toužila. Její kariéra byla vždy jako na houpačce podle toho, v jaké fázi se zrovna nacházely její problémy s rodinou, milenci i hudebními magnáty. Jak ale film odkrývá ani sama Mia neměla příliš jednoduchou povahu a vyjít s ní nebylo vždy zcela jednoduché.

Problémy se sestrou, milenci a předčasná smrt

Kromě Mii ve filmu vystupuje také její sestra Loredana Berté, která je rovněž zpěvačkou. Obě se tak jednu dobu staly poměrně velkými konkurentkami. Problematické rodinné vztahy Miu dlouhou dobu trápily, ale najít se sestrou společnou řeč po celý život nedokázala. Nejznámější písní Mii je „Almeno tu nell‘universo“, kterou poprvé zazpívala v roce 1989 na hudebním festivalu v Sanremu. Zrod této písně je ve filmu také zachycen, stejně jako i další krásné písně, které během života nazpívala.

Život zpěvačky vyhasl předčasně roku 1995, když byla objevena mrtvá ve svém bytě. Pravděpodobnou příčinou úmrtí byl infarkt, ale v jejím těle byly nalezeny rovněž stopy kokainu. V hlavní roli tohoto dramatu naprosto exceluje Serena Rossi, jedna z nejoblíbenějších italských hereček současnosti, která má i nesporný pěvecký talent. Když zavřete oči, máte pocit, že slyšíte téměř originál.

Zdroj: cinematographe.it, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu