Jediná pohádka, kterou Stephen King kdy napsal. Dračí oči jako seriál!

Po úspěchu seriálu Hra o trůny, kterou odvysílala televize HBO, se dá očekávat, že i ostatní televizní stanice budou chtít přijít se svou vlastní verzí světa plného králů, princů a tajemných bytostí. Možná na to vyzrála právě společnost Hulu ve spolupráci s Fox 21 – sáhli po pohádkové Kingovce.

O čem to bude?

Bylo nebylo jedno království – jmenovalo se Delain. Království má svého čaroděje Flagga, který našeptává králi své rády. Jaké jen to je překvapení, že to vůbec není hodný čaroděj. Využívá toho, že současný král je lehce ovlivnitelný a dá se jednoduše zneužít.

Král má ale dva syny. Princ Petr a princ Tomáš dělají Flaggovi trochu problémy. Narodili se v nesprávném pořadí – starší Petr by se ovlivňoval trochu špatně. Je třeba zasáhnout.

Jednoho dne se království probudí v hrůze. Král je nejenom mrtev, ale dokonce zavražděn. A co hůř, ze zločinu je obviněn princ Petr. Právoplatný následník trůnu je uvržen do vězení a na trůn usedá jeho bratr – dvanáctiletý chlapec. Ten je nezkušený, bojácný a nešťastný.

Samozřejmě, že veškerou svou moc vloží to těch nejméně správných rukou – do chamtivých paží kouzelníka Flagga. Jeho bratr má tedy celkem náročný program. Mimo jiné musí:

  • najít způsob, jak uniknout ze svého vězení
  • najít pravého vraha
  • očistit své jméno od hrůzného zločinu

Kdo stvoří království Delain

Zdá se vám to povědomé? Není divu. Nejde totiž o první pokus, kdy mělo dojít k zfilmování právě tohohle příběhu z dílny Stephena Kinga. Již před jedenácti lety, tedy v roce 2001 měl být tento příběh vydán jako animovaný film.

Každopádně tehdejší zájemce zaváhal a autorská práva propadla. Teď je má Hulu a zdá je, že je nehodlá, aby se jim stalo něco podobného.

Seth Grahame-Smith je hlavním strážným andělem tohoto projektu. Nejen, že je autorem scénáře a autorem scénáře, zároveň je i výkonným producentem nového seriálu. O svém novém projektu řekl: „Cílem našeho seriálu je, aby se od ostatních Kingových adaptací úplně odlišoval. Je to jediná Kingova fantasy knížka, která skutečně obsahuje krále, meče a princezny. Chceme zachovat ducha románu.“

 

O knižní předloze

Kingova knížka Dračí oči vyšla v originále v roce 1987. V českém vydání se poprvé objevila v roce 1996. Zajímavostí je, že tuto autor napsal Stephen King jako pohádku pro svoji dceru Naomi.

Na své si přijdou i fanoušci Temné věže nebo Osvícení – dost možná rozpoznají kouzelníka Flagga. Koneckonců Kingův svět je proslulý tím, že je navzájem propletený.

Ani tak se ale nemusíte bát, že by výsledný seriál byl pro děti. Ačkoliv je kniha o království a troše těch kouzel, temnoty, intrik, politiky a temného, lepkavého zla, je tam až až. Můžeme jenom doufat, že dobro vyhraje – jako v každé správné pohádce.

Těšíte se stejně jako my, nebo si raději pustíte podruhé Hru o trůny?

 

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT