Jak vznikalo drama Dokonalý trik a kdo přesvědčil Davida Bowieho, aby si ve snímku zahrál?

V napínavém mysteriózním thrilleru Dokonalý trik uvidíte dva kouzelníky, kteří si potřebují navzájem dokázat, kdo z nich je lepší. Přitom se však vrhají do pasti, ze které není úniku. V hlavních rolích se představí Hugh Jackman a Christian Bale, skvěle sekundovat jim bude krásná asistentka Scarlett Johansson. Ve vedlejších rolích se představí také David Bowie a Michael Caine. Jak film vznikal a jaké zajímavosti provázely jeho natáčení?

Jste jediný

Režisér snímku Christopher Nolan chtěl, aby si roli Nikoly Tesly zahrál zpěvák David Bowie. Ovšem měl ze začátku velké problémy jej přemluvit. Nakonec mu pomohl starý, ale za to osvědčený trik, jednoduše mu řekl, že on je jediný, kdo se může téhle role zhostit.

Bratři Nolanovi psali společně scénář k filmu dlouhých šest let. Snažili se vytvořit opravdu dokonalé dílo. V rámci příprav na film scénárista Jonathan Nolan dokonce navštívil Colorado Springs, aby mohl některé scény, které se tam měly odehrávat, opravdu vypilovat do co největší dokonalosti.

Do detailů se snažili tvůrci dovézt zkrátka úplně všechno. Například byla vybírána pečlivě barva oblečení hlavních i vedlejších postav. Barvy byly schválně tlumené, a to z důvodu lepšího kontrastu. Například černé a bílé barvy. Měly tak vyniknout i obličeje herců.

Preciznost se vyplatila

Nutno dodat, že preciznost tvůrců je ve filmu velmi dobře znát. Podařilo se jim natočit vskutku mistrovské dílo. Režisér používal při natáčení také ruční kamery a umělé osvětlení. Tím chtěl co nejvíce urychlit výrobu filmu, na jehož scénáři společně s bratrem tak dlouho pracovali.

Snímek získal následně dvě nominace na Oscara, a to za kameru a výpravu. Film se také po prvním víkendu promítání dostal na první příčku amerického žebříčku návštěvnosti. Nakonec vydělal krásných třiapadesát milionů dolarů.

Snímek můžete vidět od 20:00 na Nova Cinema.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu