Jak Iron Man zachránil studio Marvel a kdo všechno měl zájem hrát hlavní postavu?

Studio Marvel produkuje filmy, které zbožňuje asi každý fanoušek komiksů. Iron Man patří k tomu nejlepšímu, co studio vyprodukovalo. Z Roberta Downeyho Jr. udělal film hvězdu, a s touto rolí bude už navždy propojený. Tonyho Starka si herec zahrál opakovaně. První film z roku 2008 ale patří stále k těm nejlepším. O roli ale byl velký zájem, a herec měl velké štěstí, že se Iron Manem stal právě on.

Osud Marvel studia na vlásku

Studio Marvel mělo v roce 2007 docela na mále. Vypadalo to, že směřuje ke krachu a Iron Man byl pro ně velmi zásadní. Spoléhalo se na to, že film bude vydělávat, pokud by tomu tak nebylo, studio by s největší pravděpodobností šlo ke dnu. To se ale nestalo. Iron Man v kinech uspěl více než obstojně, a už za první víkend vydělal dvě stě milionů dolarů. To je hezká sumička, která Marvelu zachránila život.

Zájem o Tonyho Starka

Roli Iron Mana si toužilo zahrát více herců. O roli Tonyho Starka měli zájem i například Tom Cruise nebo Nicolas Cage. I když jde o zvučná jména, dnes si asi neumíme představit, že by se na place měl objevit někdo jiný než Robert Downey Jr.

Reprezentace rychlého amerického vývoje

Stan Lee, který postavu Iron Mana vymyslel a dal mu původní slávu, přišel původně s myšlenkou nového hrdiny, který měl být typický kapitalista. S tím přišel úmyslně v sedmdesátých letech minulého století v období studené války. Stan Lee chtěl za pomocí Iron Mana poukázat na velmi rychlý vývoj nových zbraní a technologií v Americe.

Tajemství Gwyneth Paltrow

Ve filmu si zahrála také herečka Gwyneth Paltrow, která ztvárnila roli Papper. Později v jednom z rozhovorů přiznala, že roli přijala hlavně proto, že studio, kde se natáčelo, měla od svého domu na dosah. Za patnáct minut byla na place.

Na Iron Mana se můžete podívat už dnes od 21:20 na Nově.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu