Jak chutná pivo Brygadýr, které pili kluci v seriálu okresní přebor?

Původní český seriál, kde si zahrál Ondřej Vetchý, odrážel prostředí venkovského fotbalového mužstva SK Houslice a byl natočen v komediálním stylu. Fotbalisté neřeší jen své mizerné fotbalové výkony, ale také osobní životy plné problémů – a hnacím motorem se stává častokrát právě pivo. Jejich značkou je Brygadýr.

Seriál je nabitý skvělými herci

Tento český seriál zachycuje příběhy fotbalových hráčů a jejich rodin. Má celkem 16 epizod a rozhodně vás pobaví. Jedním z nejvýraznějších herců je Ondřej Vetchý. Ale nejen on se postaral o to, aby byl seriál úspěšný. Zahráli si zde také například David Novotný, Luděk Sobota, Ladislav Hampl, Jakub Kohák a mnoho dalších významných hereckých hvězd. Díky tomuto seriálu vznikl v česku fotbalový klub poskládaný ze známých osobností.

Oblíbené pivo Brygadýr

Fotbalisté v tomto seriálu řeší spoustu svých problémů v hospodě. Natáčení probíhalo v Lovosicích, a muži unavení ze svých sportovních výkonů a životních problémů se zde domáhali piva Brygadýr. Přestože v České republice je spousta pivovarů, tato značka piva neexistuje. Byla vymyšlená speciálně pro natáčení. Přesto v jednom z dílů můžete slyšet, jak se jeden z hráčů domáhá piva Gambrinus.

Čtěte také: Drobné chyby dělají film Na samotě u lesa ještě laskavějším. Jaké to jsou?

Další zajímavosti z natáčení

Zajímavých postřehů z natáčení je hned několik.

  • Také značka sportovního vybavení Rapid, je smyšlená.
  • Filmaři hledali 2 měsíce hřiště, za kterým teče říčka, aby do ní fotbalistům mohl padat míč.
  • V seriálu se hodně pilo, ale herci si to neužili. Pivo bylo nealkoholické, tvrdý alkohol nahradil čaj a vodka byla čistá voda.
  • Herci, kteří chtěli hrát v tomto seriálu, museli hlavně znát pravidla fotbalu. Kdo nevěděl, co je to ofsajd, roli nedostal.

Pokud máte chuť na trochu zábavy, můžete se hned na dva díly českého seriálu Okresní přebor podívat už dnes na Nově.

Autor: Vlastimil Vachta
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu