Hulk: Víte, jakou velikost nohy tento obrovský tvor má?

Film o zeleném a děsivě silném hrdinovi jménem Hulk je propletený nejrůznějšími zajímavostmi. Vždyť při natáčení tak akčního filmu se muselo provést několik zajímavých změn, aby efekty byly uvěřitelné a síla Hulka byla autentická. Není divu, že se film tak vyvinul, když se připravoval celých dlouhých 12 let!

Skupina animátorů musela mít promyšlený plán pro kostru Hulka

Vytvořit tak velkého bojovníka uprostřed filmových záběrů rozhodně není lehký úkol. Své o tom ví i skupina animátorů, která se podílela na tvorbě postavy Hulk. Podle nich Hulk váží téměř 1 600 kilogramů a dokáže vyvinout až 14 tun tlaku na jeden čtvereční palec.

V hrudníku Hulk měří 5,3 metru a v pase 3,3 metru. Kdyby měl boty, v americkém měřítku by to byla neuvěřitelná velikost číslo osmdesát sedm. Jedním skokem by dokázal Hulk překonat vzdálenost přes 5 kilometrů.

Přeměny Hulka

Mohli jste si všimnout, že čím naštvanější se Hulk stává, tím je větší. Poprvé, když se objeví, je vysoký 2,7 metru, podruhé 3,6 metru a potřetí je vysoký 4,5 metru. Jeho pokožka měla při prvním vystoupení také šedavě zelenou barvu (to je myšleno jako pocta komiksovému Hulkovi, který byl šedý), a ve větším provedení se i odstín jeho zeleného zbarvení mění. Animátoři tak museli vytvořit tři výrazně odlišné Hulky.

Kostymérka musela zošklivit hlavního hrdinu

Marit Allen, který si zahrál hlavní roli vědce Bruce Bannera, byl v době natáčení filmu ve skvělé formě i kondici, což příliš nahrálo do karet kostymérce. Ta totiž potřebovala, aby postava byla o něco méně vysportovaná, a tak musela použít speciální kostým, kterým formu herce dokázala zakrýt.

Hulk versus krabice?

Hlavní hrdinka, kterou ztvárnila Jenifer Connelly, si musela poradit s těžkým úkolem. Jelikož byla postava Hulka pouhým počítačovým efektem, při dialogu s ním musela mluvit na kartonovou krabici na špejli. Je až s podivem, s jakou vážností dokázala tuto situaci zvládnout. Protože mluvit na karton a představovat si obří zelenou nestvůru, to musí být opravdu těžké.

Předchůdce ostatních hrdinů

Hulk byl nepsaným předchůdcem dalších superhrdinských filmů, které byly následně natočeny. Jsou to Batman začíná (2005), Temný rytíř (2008), Strážci – Watchmen (2009), Temný rytíř povstal (2012), Fantastická čtyřka (2015), Sebevražedný oddíl (2016) a Logan: Wolverine (2017).

Všechny tyto zajímavosti si při sledování filmu ale ani neuvědomíte. Skvělé propracování efektů do natáčení i akční scény dokonce povznesou celý film o stupínek výš nad celkové herecké výkony.

Zdroj: www.csfd.cz, www.imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu