Hromada dinosauřího trusu ve Filmu Jurský park hercům silně zapáchala

Když diváci v kinech poprvé viděli film Jurský park, byla to naprostá bomba. Na tehdejší dobu film oplýval nevídanými efekty a režisér Spielberg byl vychvalovaný do nebes. Herci na tento snímek někdy nevzpomínají s takovou radostí jako ostatní, protože se potýkali se silným zápachem uměle vytvořeného dinosauřího trusu.

Spielberg vydělal miliony dolarů

Jurský park byl přelomové dílo, které divákům ukázal naprosto nový způsob natáčení filmů. Lidé v kinosálech ho sledovali se zatajeným dechem a nevěřili vlastním očím. Režisér Steven Spielberg odvedl skvělou práci a po premiéře se mu k nohám valila jen samá chvála. Proto není divu, že on sám na tomto filmu vydělal 250 milionů dolarů! Tohle muselo zaskočit hlavně režiséra Tima Burtona, protože nechybělo málo – a velkofilm by točil on.

Jak vzpomínají herci na natáčení

Mnozí z nich si ho neužili tak, jak předpokládali. Pamatujete si na silnou bouři, co na konci filmu pustošila celý ostrov? Některé bouřkové scény se natáčely v autentickém prostředí, protože se přes Havajské ostrovy v té době prohnal hurikán. Záběry vypadají krásně, ale herci to měli náročné. Také se museli potýkat s nelibou vůní uměle vytvořeného dinosauřího trusu. Ten byl vyroben z hlíny, sena a bláta. Aby se k němu slétávaly mouchy, polili je filmaři ještě medem a papájou.

Čtěte také: Pokud milujete koně, tyto filmy rozhodně musíte vidět.

Harrison Ford odmítl skvělou roli

Ve filmu si zahráli hlavní roli paleontologové Alan Grant a Ellie Satler v podání Sama Neilla a Laury Dern. Vytvořili naprosto dokonalou dvojici, jež se svých rolí zúčastnila opravdu skvěle. Jak by však film vypadal, kdyby si ve snímku zahrál vědce Harrison Ford, kterému byla původně tato role nabídnutá, se už nedozvíme. Ford tenkrát možná odmítl jednu ze svých životních rolí, protože si myslel, že snímek bude naprostý propadák.

Na film Jurský park, který se natáčel v roce 1993 a stále má co nabídnout, se můžete podívat už dnes večer na Primě.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu