Hranaři: České krimi drama, ve kterém si spolu zahrála i jedná známá manželská dvojce

Kdo je hranař? Člověk, který se pohybuje často na hraně zákona, někdo, kdo nehraje tak úplně fér a jde si vždy tvrdě za svým. Ale jde vždy o osobu zápornou? České kriminální drama režiséra Tomáše Zelenky z roku 2011 divákům příběh o takových hranařích otevírá. Příběh se dotýká současnosti a pojednává o tom, co se může stát, když se člověk zamotá do pochybných kšeftů a celý ten tvrdý systém tak nějak selže.

Znovu spolu

Ve filmu si jednu z hlavních postav zahrál oblíbený český herec Saša Rašilov. V menší roli se zde objeví i režisér a herec Tomáš Magnusek, oba herci se spolu na natáčení nesešli poprvé. O rok dříve spolu natočili drsné drama ze školních lavic Bastardi.

Název filmu

Ještě, než se film oficiálně pojmenoval jako Hranaři, bylo v plánu jej pojmenovat úplně jinak. Původně smýšleným názvem filmu byla Česká ruleta. Hranaři ale působí o něco tvrději, a to se k filmu určitě hodí mnohem více.

Manželský pár

Ve snímku si zahrál i herec Miroslav Etzler, který se na place potkal se svou tehdejší ženou – skvělou českou herečkou Vilmou Cibulkovou.

Zdroje: iDnes, CSFD, Wikipedia, Falcon

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu