Hollywoodský fešák Brad Pitt sbírá jedno ocenění za druhým za Tarantinův film Tenkrát v Hollywoodu. Dojde si i pro Oscara?

William Bradley „Brad“ Pitt je americký filmový herec a producent, narodil se 18. prosince 1963. Začínal malými rolemi v reklamách a v televizi ale toužil se dostat do filmu. To se mu nakonec, jak všichni víme, povedlo a dnes je jedním z nejlepších herců Hollywoodu vůbec. Delší dobu se však držel stranou a v poslední době jsme o něm mohli slyšet spíše v kauze jeho rozvodu s herečkou Angelinou Jolie, se kterou má celkem šest dětí – tři vlastní a tři adoptované. Ten byl však již ukončen v roce 2019 a Brad zase může zářit ve filmových rolích. Tentokrát má našlápnuto dokonce pro Oscara.

Jeho začátky

Brad Pitt o sobě dal poprvé výrazněji vědět ve filmu Legenda o vášni, za který si vysloužil i svou první nominaci na Zlatý glóbus, to se psal roku 1994. Ještě v tom stejném roce zazářil společně s Tomem Cruisem ve snímku Interview s upírem. O rok později natočil tajemnou kriminálku Sedm, v roce 1998 pak film Seznamte se, Joe Black a o rok později se objevil v dramatu Klub rváčů. Následovala jedna role za rolí a tento charismatický fešák se zapsal do pamětí všech filmových fanoušků.

Osudové ženy

Jak už to tak se slavnými bývá, kromě jeho pracovních úspěchů se začal hojně řešit i jeho milostný život. Tvořil krásný pár s herečkou Jennifer Aniston, se kterou se však v roce 2005 rozešel a začal žít s jinou kolegyní, herečkou Angelinou Jolie. Jejich rozchod byl mediálně velmi propíraný a řešil se jejich boj o děti. Nakonec všechno dobře dopadlo, jejich rozvod je u konce. Brad Pitt dokonce veřejně přiznal problémy s alkoholem a i s tímto démonem se dokázal úspěšně poprat.

Ve filmu jsme jej ale delší dobu neviděli, až přišel Tarantinův dlouho očekávaný hit, Tenkrát v Hollywoodu. Za svou vedlejší roli charismatického a sympatického kaskadéra teď Brad Pitt sbírá jednu cenu za druhou, došel si i pro Zlatý glóbus a byla potvrzena i jeho nominace na to největší ocenění, na Oscara. Ten mu ještě ve sbírce chybí, dojde si pro něj tentokrát? Nominací již v minulosti pár posbíral, bylo by hezké, kdyby jednu proměnil.

Konečně je brán zase jako skvělý herec

Časopis Hollywood Reporter označuje Pittovo účinkování ve filmu Quentina Tarantina, Tenkrát v Hollywoodu za skvělé rozhodnutí v jeho kariéře. To Britský deník Sunday Times minulý rok napsal, že Brad Pitt je ozdobou tohoto filmu a s tím my jedině souhlasíme. Oblíbený herec svlečený do půl těla totiž pořád vypadá neodolatelně a hrát také stále umí skvěle. Je tak jen dobře, že se dokázal poprat se svou závislostí na alkoholu, že mu ani dlouhý rozvod nezlomil vaz a dokázal celému světu, že na to zkrátka pořád má. Poté, co byla potvrzena jeho nominace za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli na letošních Oscarech, mu to snad celý filmový svět přeje.

Jen tak dál. Přejeme, ať to vyjde.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu