Herec Will Ferrell. Už jako třídní šašek si uvědomil, že jeho posláním je bavit lidi

Americký komik, herec a také spisovatel Will Ferrell se poprvé proslavil již v devadesátých letech minulého století, a to jako člen obsazení v komediální talk show Saturday Night Live na stanici NBC.

Ihned poté se začal objevovat ze známých a dnes již legendárních komedií, jako Mládí v trapu, Zprávař: Příběh Rona Burgundyho, Vánoční skřítek, Horší už to nebude, Ledově ostří nebo Benga v záloze. S bavením okolí začal už na střední škole a jde mu to dodnes.

Komikem už od mládí

I přesto, že Willův otec byl hudebníkem, on sám nikdy v šoubyznysu být nechtěl. Nelíbil se mu nejistý příjem a časté cestování po světě. Osud ho však zavál jinam, i když ještě po studiích na vysoké škole si Will hledal stálou práci, jeho matka mu poradila, aby dělal to, co ho baví a naplňuje, a to bylo právě bavení publika.

Už na střední škole začal Will bavit své spolužáky a stal se korunovaným třídním komikem. Později se během studií odhodlal k účinkování ve školních talentových vystoupeních, se spolužákem vytvářeli školní parodie a hráli v komediálních scénkách. Už tam mu došlo, že umí lidi rozesmát, a že je v tom vážně dobrý. Pokračoval v tom i na vysoké škole, kde byl známý díky svým žertíkům.

Další člen populárních Frat Pack

Will Ferrell je také členem skupiny herců, kteří si říkají Frat Pack. Tato generace herců společně od konce devadesátých let minulého století účinkuje v komediálních snímcích. Do skupiny kromě něj patří také Vince Vaughn, Owen Wilson, Ben Stiller, Jack Black, Luke Wilson a Steve Carell.

Od roku 2000 je herec ženatý a se svou ženou, švédskou herečkou Vivecou Paulinovou má tři syny.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu