Související
Sir Anthony Hopkins letos oslaví už třiaosmdesáté narozeniny, přesto se ještě do hereckého důchodu neodebral a od roku 2016 se objevuje ve sci-fi seriálu Westworld. Herecky aktivní je přitom už od roku 1967. Od té doby ztvárnil desítky nezapomenutelných rolí. Dnes jej máte možnost vidět ve snímku Dracula, kde si zahrál Van Helsinga.
Umění jej lákalo vždy
Po skončení střední školy se dal Anthony Hopkins na studium hudby a dramatu. Po úspěšném absolvování se stal členem umělecké rady, kde setrval dva roky. Pak odešel do armády. Po návratu začal vystupovat jako herec a režisér v divadle v Manchesteru. V roce 1961 dostal stipendium na prestižní královské akademii herectví v Londýně. Tu úspěšně dodělal.
Královské pocty se mu dostalo i později. V roce 1993 mu byl udělen anglickou královnou rytířský titul sir. A v roce 1997 se stal Komturem Řádu britského impéria. Občanství má herec dvojí, kromě anglického přijal v roce 2000 i americké.
Oscar i Hollywoodská hvězda
V roce 1991 získal Anthony nejvyšší filmové ocenění, sošku Oscara si odnesl za svou nejvýraznější roli, psychopatického doktora Lectera ve filmu Mlčení jehňátek. Zvláštností je, že se herec v bezmála dvouhodinovém snímku objevuje jen v celkových sedmnácti minutách. I to mu však stačilo, aby dostal jak diváky, tak filmové kritiky do kolen. Má i svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy, ta byla slavnostně odhalena 24. září 2003.
Navzdory tomu, že mu byl diagnostikován Aspergenův syndrom, poruchu autistického spektra by na něm odhalil málokdo. Za svůj život ztvárnil nespočet legendárních rolí, objevil se ve slavných filmech jako Legenda o vášni, Seznamte se Joe Black, Alexander Veliký, Zorro: Tajemná tvář, zahrál si postavu slavného Alfreda Hitchcocka ve filmu Hitchcock. Nevyhýbal se ani fantasy filmům, důkazem je například série o Thorovi.
Herec se stále snaží žít aktivně, a to je obdivuhodné. Který jeho film máte nejraději?