Film Superman se vrací byl věnován prvnímu představiteli této proslulé role

Nenechte si ujít film o jednom z nejproslulejších superhrdinů světa. Není řeč o nikom jiném, než o Supermanovi. Tentokrát se vrací na Zemi po neúspěšné misi a zjišťuje, že ho už není potřeba. Tento snímek byl věnován Christopheru Reevemu. Herci, který nepřemožitelného Supermana proslavil po celém světě.

Brandon Routh musel nosit speciální obleky

Film Superman se vrací natočil v roce 2006 režisér Bryan Singer, a to i napříč tomu, že zrovna nepatří mezi fanoušky komiksů. Hlavní roli měl na dosah původně Henry Cavill, ale nakonec ji dostal Brandon Routh. Jeho filmovou partnerkou se stala Kate Bosworth. Tu jste mohli vidět ve filmu Zaříkávač koní nebo Oko bere.

Film získal hned několik ocenění

Snímek Superman se vrací měl premiéru 21. června v Los Angeles. V titulcích je zmíněn také první filmový představitel Supermana – Christopher Reeve a jeho žena. Není to náhoda. Tento snímek byl věnován právě jim. O tom, že se film povedl, svědčí hned několik filmových ocenění Saturn, například za nejlepšího herce nebo nejlepší režii, a také to, že ho časopis Empire zařadil do žebříčku nejlepších filmů všech dob, i když obsadil až 496. místo.

Rozpočet filmu byl pohádkový

Pro film bylo vytvořeno 1400 vizuálních efektů, za které jejich tvůrci obdrželi ocenění od filmových kritiků Phoenixu. Pomohlo k tomu také to, že rozpočet filmu se nedržel zrovna při zemi. Jeho tvůrci měli k dispozici 260 milionů dolarů. Hned v den premiéry však vydělal nazpět 18 milionů a za první promítací víkend to bylo dalších skoro 53 milionů. Bryan Singer musel být rád, že se kvůli Supermanovi vzdal natáčení třetích X-Menů.

Natáčení probíhalo nejen v americkém New Yorku a Kalifornii, ale také například v Austrálii či Jižním Walesu.

Zdroj: screenrant | foto: Warner Bros.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu