Film Akta Pentagon: Který herec osobně znal svou skutečnou postavu?

Americké drama natočené v roce 2017 vypráví příběh o zveřejněné tajné zprávě s názvem Pentagon Papers. Tu zveřejnili novináři deníku The New York Times a informuje o krocích americké vlády během vietnamské války. Po několik let se vláda snažila o zamlčení těchto informací, avšak americká vydavatelka Kate Graham se spolu s Benem Bradlee rozhodli tajné zprávy vlády zveřejnit.

Steven Spielberg chtěl uvést film do kin co nejdříve

Světoznámý režisér Steven Spielberg se snažil o to, aby byl film dokončen a uveden do kin co možná nejdříve. Chtěl, aby vydáním filmu zabránil možným falešným zprávám, které začaly kolovat napříč médii. Proto se začalo natáčet v květnu roku 2017, poslední klapka padla v červenci 2017 a ve střižně se poslední úpravy dokončily po pouhých devíti měsících od první klapky.

Steven Spielberg spěchal i z jiného důvodu

To, že je Steven Spielberg velmi pracovitým režisérem, který má mnoho rozdělaných projektů, je známý fakt. Během natáčení tohoto snímku ve skutečnosti čekal, než se dokončí přípravy k filmu Ready Player One. Ten natočil v roce 2018 hned po filmu Akta Pentagon: Skrytá válka.

 Pentagon Papers má svá ocenění

V roce 1972 byl oceněn Pulitzerovou cenou pouze jeden deník, kterým byl The New York Times. Své ocenění si vysloužil díky jedinečné publikaci právě z příběhu známého Pentagon Papers.

Tom Hanks znal skutečné postavy

Velkou motivací pro dobře odehranou roli byla osobní vazba se skutečnými postavami příběhu. Tom Hanks se totiž osobně znal s Benem Bradlee (kterého ve filmu sám hraje) i s reportérkou Katharine Graham (hraje Maryl Streep), kterou poznal den před její smrtí.

Tento film je zajímavý nejen svým fascinujícím příběhem, ale také úžasným hereckým zpracováním a skvělou kamerou, která celému příběhu dodává na autenticitě.

Zdroje: IMDb

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu