Feel the Beat: Jednoduchý příběh, ve kterém tanec lidi spojuje i mění k lepšímu

Od legendárního Flashdance se filmaři pravidelně a s oblibou pouští do dalších a dalších hudebních či tanečních snímků. Pokud je tanec vaším koníčkem, nenechte si ujít Sofii Carson a její „partu“ ve filmu Feel the Beat. I když dějem jde spíše o průměrný snímek, kdy je divákovi od začátku jasné, k jakému happyendu film směřuje, přesto stojí za to zpříjemnit si s ním klidný večer.

Předvídatelná zápletka

April je jako většina hezkých a nadaných tanečnic poněkud sebestředná a až příliš cílevědomá. To se jí vymstí během konkurzu na hlavní roli v muzikálu na Brodwayi, který zcela pokazí. Neuspěla, a tak jí nezbývá nic jiného, než se vrátit po letech domů do malého zapadlého městečka. Tam ji ale mají všichni za úspěšnou hvězdu, a tak ji požádají, zda by nemohla začít trénovat mladé dívky v místním tanečním studiu, kde sama před lety začínala, neboť je čeká důležitá soutěž. April nejprve nechce o tom, že by měla být učitelkou ani slyšet. Ale jen do okamžiku, než zjistí, kdo je v porotě. Klasická transformace původně nesnesitelné rozmazlené hlavní postavy může začít.

Kvalita humoru trochu vázne

Herečku Sofii Carson, která postavu April skvěle herecky a především tanečně ztvárnila, si pamatují především ti diváci, kteří v dětství sledovali Disney Channel. Tam se objevila hned v několika snímcích. Je vidět, že sama herečka se tanci věnovala od mala řadu let a za její výkony by se nemusela stydět ani profesionální tanečnice. Bohužel snímek sráží až příliš laciný humor, kvůli kterému některé scény vyznívají poněkud stupidně a kvalitě nepřipívají ani mnohá klišé, která ve filmu zaslechnete.

Hra na city tvůrcům vyšla

Co se tvůrcům ale velmi povedlo, je sestavení velmi různorodé skupiny Apriliných žaček neboli dívek, které má připravit na taneční soutěž. Jsou různě staré, pocházejí z různých prostředí, mají svá specifika i problémy, ale všechny je spojuje láska k tanci. Některé momenty tak působí a vyznívají velmi dojemně.

Zdroh: nytimes.com, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu