Doktorka Quinnová: V legendárním seriálu si zahrál i slavný zpěvák Johnny Cash

Devadesátkový seriálový hit Doktorka Quinnová vypráví příběh vzdělané a neohrožené ženy, která to ve své době neměla vůbec jednoduché. Sama se starala o děti, a navíc se jako lékařka musela umět prosadit a získat si důvěru obyvatelů osady.

Zákroky, které předběhly dobu

Seriál se odehrává v letech 1867 – 1873 a v jeho průběhu můžeme sledovat mnohé lékařské zákroky. Některé z nich ale zcela předběhly svou dobu a reálně se v té době neprováděly. Ve třetí řadě oblíbeného seriálu je například provedena transplantace obličeje. Taková operace byla ale úspěšně provedena až o mnoho let později, a to v roce 2005.

Když to Sullyho už nebavilo

K doktorce Quinnové patřil Sully, muž, který si získal nejen její srdce, ale i srdce milionů divaček po celém světě. Jeho představitel, Joe Lando, ale chtěl seriál již v páté řadě opustit, protože se mu nelíbilo, jakým směrem se bude dále jeho postava ubírat. Divačky to však nenechaly jen tak a rozjely kampaň s názvem „Save our Sally“. Herec si to nakonec rozmyslel a dotočil seriál dokonce. Později se objevil také ve filmovém pokračování seriálu.

Zamilovaný Sully

Často se stává, že mezi herci na place vzplane skutečná láska. V případě Sullyho a doktorky Quinnové ale zůstalo jen u té seriálové lásky. I když se později představitel Sullyho přiznal, že se do své herecké kolegyně Jane Seymour během natáčení skutečně zamiloval, ona jeho city ale neopětovala.

Kid Cole

Pozorní diváci si jistě všimli, že v několika epizodách účinkoval v seriálu jako Kid Cole i slavný zpěvák Johnny Cash.

Několik dalších herců se pak v seriálu objevovalo opakovaně, vždy ale v jiných rolích. Těch malých epizodních rolí bylo totiž v seriálu opravdu mnoho.

Autorka chytře skládala jména postav

Autorkou příběhu je Beth Sullivanová. Jméno hlavní mužské postavy Sully tak nevzniklo náhodou. Autorka se při tvoření jmen svých postav inspirovala u vlastní rodiny, v případě Sullyho vzniklo jméno podle jejího příjmení. Matka Beth Sullivanové se pak jmenovala Dorothy Jennings a dědeček Loren Bray. I tahle jména v seriálu byla využita.

Natáčení seriálu probíhalo v krásné přírodě v okolí Malibu. Herečka Jane Seymour, tedy doktorka Quinnová, se jako jediná objevila ve všech dílech seriálu.

Zdroje: screenrant.com, starttv.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu